24 Mart 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

Adnan Menderes Demokrasi Meydanı'nın temeli törenle atıldı - 20:14

Samsun'un en büyük meydanı olacak Adnan Menderes Demokrasi Meydanı ve Canik Belediyesi yeni hizmet binasının temeli törenle atıldı.
Samsun'un en büyük meydanı olacak Adnan Menderes Demokrasi Meydanı ve Canik Belediyesi yeni hizmet binasının temeli törenle atıldı. Törene Bayındırlık ve İskan Bakanı Mustafa Demir de katıldı.
Karşıyaka Mahallesi Fatih Parkı yanındaki eski pazar yerinin alanına yapılacak Adnan Menderes Demokrasi Meydanı ve Canik Belediyesi yeni hizmet binasının temel atma törenine Bayındırlık ve İskan Bakanı Mustafa Demir, Samsun Valisi Hüseyin Aksoy, AK Parti Grup Başkan Vekili Suat Kılıç, AK Parti milletvekili adayları, çok sayıda bürokrat ile vatandaşlar katıldı.
Törende konuşan Canik Belediye Başkanı Osman Genç, toplam 13 bin 800 metrekarelik alanda kurulacak Ayyıldızlı belediye hizmet binasının ve Adnan Menderes Demokrasi Meydanı'nın Canik halkına hayırlı olmasını diledi. Genç, "Hepinizin bildiği gibi burası eski pazar yeriydi. Kaderine terk edilmiş, akşamları kötü alışkanlıkları olanların cirit attığı bir yerdi. Bugün buraya Samsun'un en büyük meydanını yapacağız. En büyük projelerimizden birisi.15 trilyonluk bir proje. İller Bankası kredisiyle yapıyoruz. Burası Samsunumuzun önemli meydanlarından birisi olacak. Ayrıca dünü bugünü ve yarını hatırlatacak bir belediye hizmet binamız olacak. Hayırlı uğurlu olsun." dedi.
İhale ettikleri projenin Canik'in prestij projelerinden birisi olacağını dile getiren Genç, projelerin 2012 yılının ortalarında doğru hizmete gireceğini de sözlerine ekledi. Konuşmaların ardından Bayındırlık ve İskan Bakanı Mustafa Demir, Samsun Valisi Hüseyin Aksoy, AK Parti Grup Başkan Vekili Suat Kılıç, ve Canik Belediye Başkanı Osman Genç, projelerin temelini attı.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA