20 Haziran 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

Afyonkarahisar'a vizyon kazandıracak projenin temeli yarın atılacak - 13:50

Afyonkarahisar'a yeni bir vizyon kazandıracak Akarçay Rekreasyon Projesi'nin temeli yarın atılacak.
Afyonkarahisar'a yeni bir vizyon kazandıracak Akarçay Rekreasyon Projesi'nin temeli yarın atılacak. Şehrin yeni yüzü olacak projenin temeli Çevre ve Orman Bakanı Veysel Eroğlu'nun katılımıyla saat 14.00'de Atatürk Spor Salonu'nda yapılacak.
Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, 33 milyon TL'ye yapılacak dev projenin tamamlanmasıyla birlikte şehrin cazibesinin artacağını, yeni bir vizyon kazanacağını bildirdi.
Çoban, "Akarçay Deresi'nin etrafında geniş çaplı peyzaj, bisiklet yolları, yürüme ve koşu parkurları, piknik alanları, spor ve kondisyon aletleri olacak. Hazırladığımız proje kapsamında Akarçay tertemiz görünüme kavuşacak." dedi.
Yaşanılabilir şehir olma yolunda yürütülen önemli çalışmalardan birisinin de bu proje olduğunu aktaran Çoban, "Şehrin içinden geçen Akarçay Deresi ıslah edilerek çevresinde yapılacak rekreasyon ve eğlence alanları ile adeta şehir baştan başa güzelleşecek. Ayrıca bu proje ile Afyonkarahisar prestij kazanacak." açıklamasında bulundu.
Afyonkarahisar için hayati öneme sahip olan projenin ihalesi 21 Eylül 2010'da yapılmış, sözleşmesi de 1 Kasım 2010'da imzalanmıştı. Projenin 2012 yılı yazında bitirilmesi planlanıyor.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA