24 Mayıs 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

AGİAD ve Kırıkkale Üniversitesi işbirliği protokolü imzaladı - 12:36

Anadolu İş Adamaları Derneği (AGİAD) ve Kırıkkale Üniversitesi bir araya gelerek proje çalışması başlattı.
Anadolu İş Adamaları Derneği (AGİAD) ve Kırıkkale Üniversitesi bir araya gelerek proje çalışması başlattı.
AGİAD Toplantı Salonu'nda işadamlarıyla buluşan akademisyenler, projeleri ortak yapma kararı aldı. Ayrıca işadamları, yapılacak çalışmada kendilerinde ayrı bir proje geliştirilmesini istedi.
Tapılan toplantıya AGİAD Başkanı Musa Aksoy, Başkan Yardımcısı Ayhan Arı, Kırıkkale Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. İsmail Gökdeniz, Kırıkkale Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi Müdür Yardımcısı Öğretim Görevlisi Ertuğrul Karakaya ve işadamları katıldı.
Üniversitenin Kırıkkale iş dünyası ile diyalog sağlaması amacıyla AGİAD ile Kırıkkale Üniversitesi arasında işbirliği protokolü yapıldığını açıklayan AGİAD Başkanı Musa Aksoy, yapılan işbirliği protokolü neticesinde perakendecilik sektörünü analiz etmek amacıyla 'Zincir Mağaza Yönetimi ve Mağaza İşletmeciliği' konulu toplantı düzenlediklerini söyledi.
Araştırma Merkezi'ne Başkan Yardımcısı Ertuğrul Karakaya da, "Dünya bir düz mekan oldu. Herkes herkesin yaptığını rahatlıkla görüyor. Rekabet acımasız bir şekilde ilerliyor. Ulusal markalar Kırıkkale'ye gelmeye başladı. Bu rekabette yer almak için dünyayı ve Türkiye'yi iyi takip etmek gerekir. Yapılan yenilikleri sektörümüze nasıl yerleştirebiliriz diye kafa yormak gerekir. Üniversitemizde, dünyada ve Türkiye'de bu gelişmeleri takip eden akademisyenlerimiz bulunuyor. Bu insanlarla diyaloğa geçebilirsiniz. Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi olarak sizin istekleriniz doğrultusunda çalışmaya hazırız." sözleriyle işbirliği çağrısı yaptı.
Kırıkkale Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. İsmail Gökdeniz, günümüzde hipermarketlerin çoğalmasıyla, bu alanda görev yapacak yetişmiş elemana ihtiyaç duyulduğunu belirterek, "Bu ihtiyaca cevap vermek için projeler başlattıklarını söyledi. Gökdeniz, "Programda, perakende pazarlama, ticaret hukuku, iş hukuku, halkla ilişkiler, tüketici davranışları, mağaza yönetimi, toplam kalite yönetimi, insan kaynakları yönetimi, stok yönetimi, finansal yönetim, işletme, mağaza yönetimi, ve mağazaların fiziki planlaması yer almaktadır." dedi.
İşletmelerin meslek edindirme konusunda sorunlar yaşadıklarını ifade eden Gökdemir, önümüzdeki 10 sene içerisinde meslek sahibi olanların kollarında altın bir bileziği olacağını kaydetti.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA