21 Mayıs 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

AK Parti Yozgat İl Başkanı Açıkgöz: Türk milleti bugünlere kolay gelmedi - 17:37

AK Parti Yozgat İl Başkanı Avukat Fahri Açıkgöz, Türk milletinin bugünlere kolay gelmediğini bugünlere gelebilmek için çok ağır bedeller ödediğini söyledi.
AK Parti Yozgat İl Başkanı Avukat Fahri Açıkgöz, Türk milletinin bugünlere kolay gelmediğini bugünlere gelebilmek için çok ağır bedeller ödediğini söyledi.
İstiklal Marşı'nın kabulünün 90. yıldönümü dolayısıyla açıklama yapan Açıkgöz, "Türk milleti bugünlere kolaylıkla gelmemiş, çok ağır bedeller ödemiştir. Üzerinde yaşadığımız toprakların her bir karışı, binlerce şehit verilerek korunmuştur. İstiklal Marşı, vatanımıza göz diken düşmanlara, ülkemizi bölmeye çalışan vatan hainlerine karşı, güçlü duruşumuzun bir göstergesidir. Mehmet Akif'e ve İstiklal Marşı'na gösterilen saygı, milletimize ve milli değerlerimize değerlere gösterilen saygıyla eş anlamlıdır. Köklerine bağlı ve geçmişinden güç alan kuşakların yetişmesi ancak bu anlayışın yerleşmesiyle mümkündür." diye konuştu.
İstiklal Marşı şiirinde Türk milletinin verdiği ölüm kalım mücadelesini ve vatanın bölünmez bütünlüğünün anlatıldığını vurgulayan, Başkan Açıkgöz, "İstiklal Marşı, Gazi Mustafa Kemal'in önderliğinde Türk milletinin verdiği ölüm kalım mücadelesini, Türk milletinin bağımsızlığa olan düşkünlüğünü, bayrak sevgisini, vatanımızın güzelliğini dile getiren bir şiirdir. Milletimizin gönlünde İstiklal Marşımızın ve milli şairimiz Mehmet Akif'in ayrı bir yeri vardır. İstiklal Marşı, parçalanmış, darmadağın edilmiş, yok olmak üzere olan bir milletin, yeniden doğuşunun, şahlanışının destanıdır. Milletimizin çektiği sıkıntı ve acıları bizzat kendisi de yaşayan Akif, milletimizin kalbinden geçenleri, bir sanatçı duyarlılığıyla sezinlemiş, vatan aşkıyla yanıp tutuşan gönüllere tercüman olmuştur. İstiklal Marşının metninde ifade edilenler, milletimizin bin yıllık tarihinin ve yeryüzündeki var oluşunun çok net bir anlatımıdır. O, diliyle, üslubuyla, içeriğiyle, heyecanıyla yüzlerce yıllık geleneğimizin yaşayan bir mirasıdır. Adalet ve Kalkınma Partisi Yozgat İl Yönetimi olarak, Gazi meclisin tüm üyelerini, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü ve milli şairimiz Mehmet Akif'i, bu vatan uğruna can veren tüm şehitlerimizi rahmetle anıyor ve Akif'in şu sözlerini tekrarlamak istiyoruz. Allah bu millete bir daha İstiklal Marşı yazdırmasın." ifadelerini kullandı.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA