26 Mayıs 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

Akarçay Rekreasyon Projesi'nin temeli cumartesi günü atılacak - 16:25

Afyonkarahisar'da 33 milyon TL'ye yapılacak Akarçay Rekreasyon Projesi'nin temelinin önümüzdeki cumartesi günü atılacağı bildirildi.
Afyonkarahisar'da 33 milyon TL'ye yapılacak Akarçay Rekreasyon Projesi'nin temelinin önümüzdeki cumartesi günü atılacağı bildirildi.
Çevre ve Orman Bakanlığı Basın Müşavirliği'nden yapılan yazılı açıklamaya göre, Çevre ve Orman Bakanı Veysel Eroğlu'nun, Afyonkarahisar halkına verdiği müjdelerden biri daha gerçekleştirilecek.
Bakan Eroğlu'nun geçtiğimiz Kurban Bayramı'nda verdiği müjdeler arasında yer alan ve Afyonkarahisar için hayati öneme sahip olan Akarçay Rekreasyon Projesi hayata geçiriliyor. 21 Eylül 2010 tarihinde ihalesi yapılan, 01 Kasım 2010'da sözleşmesi imzalanan ve maliyeti 33 milyon TL'nin üzerinde olan projenin 2012 yılı yazında bitirilmesi planlanıyor.
Şehir merkezinin içinden geçen Akarçay Deresi'nin ıslah edilerek çevresinde rekreasyon ve mesirelik alan oluşturulması çalışmalarının temel atma merasimi Bakan Eroğlu'nun katılımıyla 12 Mart Cumartesi saat 14.00'de Kapalı Spor Salonu'nda gerçekleştirilecek. 3 köprü ve 1 adet taşkın kontrol yapısının yer aldığı projenin tamamlanmasıyla Afyonkarahisar halkı yeni mesire ve eğlence alanlarına kavuşacak.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA