19 Haziran 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

Akdağ:Önceki hükümetlerin bakanı olsaydım bu başarının onda 1'ini gösteremezdim - 13:48

Sağlık Bakanı Recep Akdağ, "Önceki hükümetlerin Sağlık Bakanı olsaydım bu başarının onda birini gösteremezdim.
Sağlık Bakanı Recep Akdağ, "Önceki hükümetlerin Sağlık Bakanı olsaydım bu başarının onda birini gösteremezdim. Bu öncelikle başbakanın kararlı duruşu ve liderliğinde hükümetin ekip çalışmasını gerektiren bir iş." dedi.
Tüm Sanayici ve İşadamları Derneği(TÜMSİAD) Erzurum Şubesi'nin açılış törenine katılan Bakan Akdağ, Türkiye'nin son yıllarda bir çok alanda önemli ivme yaşadığını anlattı. Bakan Akdağ, ülkede sosyo- ekonomik alanda yakalanan başarının temelinde Başbakan Erdoğan'ın kararlı duruşu ve hükümetteki ekip ruhunun yattığını anlattı. Türkiye'nin sağlıkta son 8, 5 yılda dünyada bir kaç lig birden üste çıktığını ve süper ligde zirveye çıkmak gayretinde olduklarına dikkat çeken Akdağ, "Türkiye sağlık liginde süper lige çıktı. Süper ligini zirvesine çıkmak için gayret ediyoruz. Önümüzdeki 4 yıllık iktidar dönemi bu dönem olacak. 2023'e kadar da zaten büyük Türkiye'yi inşa edeceğiz. Buna hepimiz inanıyoruz." dedi.

"BAŞKA HÜKÜMETTE BAŞARILI OLAMAZDIM"
AK Parti iktidarı döneminde hükümetin her alanda büyük başarı gösterdiğini ifade eden Bakan Akdağ, özellikle sağlık alanında elde edilen başarının ardından Başbakan'ın lider kimliğinin yanı sıra kararlılığının etkili olduğunu savundu. Başka bir hükümet döneminde kendisinin sağlık bakanı olması halinde mevcut başarısının onda birini gösteremeyeceğini sözlerine ekleyen Bakan Akdağ,"Son 9 yıl öncesinde ümidini kaybetmiş toplum haline gelmiş bir toplum için güvenin zedelenmesi geleceğe ait ümidin kaybolması kadar daha zararlı bir durum olamaz. Toplumlar zaman zaman sıkıntıya düşebilir. Umut ve güven kaybolursa birşey yapamazsınız. Türkiye bugün bu fasit zinciri kırdı. Geleceğe ümitle bakmanın önemli unsuru bu. Önceki hükümetlerin Sağlık Bakanı olsaydım bu başarının onda birini gösteremezdim. Bu öncelikle başbakanın kararlı duruşu ve liderliğinde hükümetin ekip çalışmasını gerektiren bir iş. Bütün dünyada başarılı sağlık dönüşüm yapmış ülkelerden biri olarak bunugörüyoruz: Türkiye'de dünyarda en başarılı sağlık dönümüşünü yaptı." şeklinde konuştu.

TÜMSİAD BAŞKANI SERT: TÜRKİYE HUZUR VE İSTİKRARI YAKALADI
Dr. Hasan Sert, Türkiye'nin son yıllarda dünya ülkelerine model kalkınma gerçekleştirdiğini ifade etti. Dr.Sert, iş dünyası olarak ülkenin yakaladığı ekonomik büyümeden mutlu olduklarını dile getirdi. Türkiye'nin ekonomide yakaladığı istikrarın devamını temin ettiklerini belirten TÜMSİAD Genel Başkanı Dr. Sert, "Türkiye bir seçim ortamında önemli geçit bir noktasında. TÜMSİAD ve iş dünyası olarak görüşlerimiz Türkiye'de huzur ve istikkar istiyoruz. Türkiye yeniden maceralar yaşasın istemiyoruz. Türkiye yeniden ayağı takılsınburnu sürtülsün istemiyoruz. Ülkemiz 100 yılda bir kalkınma hızı yakaladı. Bütün dünyanını gıpta ile baktığı, dünyanının üçüncü büyük kalkınan ülkesiolduk. Bunun kesintiye uğramasını istemiyoruz. Huzur ve istikrar istiyoruz. Siyasi kararlılığı istiyoruz. Siyasi gücün iş dünyasıyla kol kola yürümesini istiyoruz. Bu seçimler çok önemli seçmen bilincinin önemli çalışan arkasında durmalı. Marifet iltifata tabi." ifadelerini kullandı.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA