21 Haziran 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

Akdeniz Üniversitesi Hastanesi çalışanlarına eğitim - 16:46

'Akdeniz Üniversitesi Hastanesi Çalışanlarının Sağlığı' adıyla başlatılan 2011 yılı eğitim seminerleri sürüyor.
'Akdeniz Üniversitesi Hastanesi Çalışanlarının Sağlığı' adıyla başlatılan 2011 yılı eğitim seminerleri sürüyor. Hastane Başhekimi Doç. Dr. Abdullah Erdoğan, kısa bir süre önce başlayan seminerlerin düzenlenme amacının çalışanları bilinçlendirmek olduğunu söyledi.
    Seminerlerin hastane personelinin bilgi birikimine katkı sağlayacağını kaydeden Erdoğan, "Eğitim programında meslek hastalıkları, mesleki iletişim, sağlık çalışanları ve aşılama, beslenme, sağlık çalışanları ve sigara, sağlık çalışanlarının iş riskleri ve korunma, hastanelerde risk değerlendirme yaklaşımları¸ pnömatik tüp sistemi kullanımı, iletişim becerileri, engelli hastalarla iletişim, öfke yönetimi, iş yaşamında stresle baş etme, NLP, acil durum yönetimi (HADYP), yangın ve radyasyon güvenliği, hastane enfeksiyonları ve el yıkama, tıbbi atık, izolasyon önlemleri konularında eğitim verilmesi planlandı." diye konuştu.
Söz konusu eğitimlerin bazılarının gerçekleştiğini bildiren Erdoğan, "Hastane Başhekimliği, Tıp Fakültesi Dekanlığı ve İş Yeri Sağlığı Birimi Koordinatörlüğü işbirliğiyle organize edilen eğitim seminerleri her hafta yapılıyor. Yıl sonuna kadar bölümler bazındaki uygulamalı eğitimlerimiz devam edecek." açıklamasında bulundu.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA