22 Mayıs 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

Alanya Belediyesi elektrik trafolarına üç boyutlu resimler yaparak kenti süslüyor - 18:06

Alanya Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü, atıl durumda olan elektrik trafo binalarını üç boyutlu sanatsal resimlerle modern bir görünüme kavuşturdu.
Alanya Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü, atıl durumda olan elektrik trafo binalarını üç boyutlu sanatsal resimlerle modern bir görünüme kavuşturdu.
Alanya Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü başlattığı proje ile kent merkezi, meydanlar, sokak aralarındaki elektrik trafo binalarını üç boyutlu sanatsal resimlerle modern bir görünüme kavuşturdu. Park ve Bahçeler Müdürlüğü Atatürk Bulvarı Kızlarpınarı Mahallesi Meteoroloji yanındaki trafo binasını işlevsel görüntüsünden uzaklaştırıp çeşitli kompozisyonlarda resimler tasarlayarak boyadı. Trafolara daha çok Alanya Kalesi, Kızılkule, deniz, kumsal, güneş, ağaç, ev, hayvan, çiçek, insan, akvaryum ve doğa resimleri üç boyutlu olarak yapıldı. Trafolara kazandırılan yeni yüzle ilgili bir açıklama yapan Park ve Bahçeler Müdürü Nazmi Uyar, çirkin görüntü arz eden trafo binalarının dış yüzeylerini rehabilite ederek güzel bir görünüme kavuşturulması için proje başlattıklarını söyledi. Şimdiye kadar 11 adet trafo binasına üç boyutlu resim çalışması yapılarak yeni bir yüz kazandırıldığını belirten Uyar, Alanya'nın daha çok güzelleşmesi için bu tür çalışmalara ağırlık verdiklerini söyledi.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bundesliga'nın en iyi 5 golü!



Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA