20 Mart 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

Alanya ile İspanya'nın Almunecar şehri kardeş oldu - 18:19

Alanya ve İspanya'nın Almunecar şehri arasında kardeş şehir anlaşması öncesi iyi niyet mektubu imzalandı.
Alanya ve İspanya'nın Almunecar şehri arasında kardeş şehir anlaşması öncesi iyi niyet mektubu imzalandı.
Alanya Belediyesi Toplantı Salonu'nda gerçekleştirilen imza törenine, Alanya Belediye Başkanı Hasan Sipahioğlu, Almunecar Belediye Başkanı Juancarlos Benavides Yanguas ve eşi Rosario Gonzalez Hernandez'in yanı sıra 6 kişilik İspanyol heyet katıldı.
Başkan Hasan Sipahioğlu, Türkiye'nin İspanya Büyükelçisi'nin girişimleri sonucu bir başlangıç yaptıklarını belirterek, "Kardeş şehir çalışmaları kapsamında, geçtiğimiz yıl Almunecar'a bir ziyaret gerçekleştirdik. İki kentin birbirine destek vereceği çeşitli konular var. Bu iyi niyet mektubu, kardeş şehir olma sürecinde önemli adımlar atacaktır." dedi.
Almunecar Belediye Başkanı Juancarlos Benavides Yanguas ise Akdeniz'in 2 kenti olan Alanya ve Almunecar'ın birçok ortak noktasının bulunduğunu söyledi. Alanya'ya hayran kaldıklarını belirten Hernandez, "Avrupa'yı, Türkiyesiz ve Alanya'sız düşünemiyoruz." diye konuştu.
Sipahioğlu ve Yanguas arasında imzalanan 'İyi Niyet Mektubu' çerçevesinde, 2 ülke belediyesi bilgi ve deneyimlerini paylaşırken sosyal, kültürel ve ekonomik ilişkilerin daha da güçlenmesi için ortak çalışmalar gerçekleştirecek.
İmza töreni ardından, konuk belediye başkanı Yanguas, Başkan Sipahioğlu'na Almunecar kentinde üretilen seramik vazo hediye etti. İspanyol heyet, 29 Mayıs Pazar günü Alanya'dan ayrılacak.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA