16 Temmuz 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

Alanyalı hayırsever işadamı 110 kişi kapasiteli kız öğrenci yurdu yaptırıyor - 18:09

Antalya'nın Alanya ilçesinde hayırsever İşadamı Kazım Bulut tarafından 110 kişi kapasiteli kız öğrenci yurdu yapılacak.
Antalya'nın Alanya ilçesinde hayırsever İşadamı Kazım Bulut tarafından 110 kişi kapasiteli kız öğrenci yurdu yapılacak. Işık Eğitim Hizmetleri Ticaret Turizm A.Ş. bünyesinde hizmet verecek yurdun temeli törenle atıldı.
Yurdun temel atma töreni Alanya Kaymakamı Hulusi Doğan, Belediye Başkan Vekili Kemal Dere, gerçekleştiren Işık Eğitim Hizmetleri Ticaret Turizm A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Diş Hekimi Sabri İşman ve hayırsever Kazım Bulut'un katılımıyla gerçekleşti. Yapılan dua ve kurban kesiminden sonra ilk harç atıldı. 330 metre kare taban alanlı ve 4 kat olarak inşa edilecek olan yurdun, beş yıldızlı otelleri aratmayacak nitelikte olacağı ifade edildi. Yurtla ilgili bilgi veren Işık Eğitim Hizmetleri Ticaret Turizm A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Diş Hekimi İşman, dört katlı yapılacak olan yurdu, 2011-2012 eğitim öğretim sezonunda hizmete sokmayı hedeflediklerini söyledi. İşman, "Biliyorsunuz İnsana yapılan yatırım, en kıymetli yatırımdır. Şirketimiz bunu kendisine ilke edinerek 1990'lı yılların başından beri Alanya'mız da Anaokulu, İlköğretim ve Lise düzeyinde okullarla hizmet vermektedir. Ancak herkes bu özel okullarda okuma imkanına sahip değildir. Dolayısıyla arkadaşlarımızla, orta öğretim ve üniversitelerde okuyan, ancak maddi imkanları zayıf öğrencilere de hem barınma, hem iaşe, hem de diğer temel ihtiyaçlarını karşılamak üzere Alanya'daki 5. yurdumuzun temelini atıyoruz." diye konuştu.

"SADECE ALANYA'DA DEĞİL, YURTDIŞINDA DA EĞİTİM HİZMETİ YAPIYORLAR"
Alanya Kaymakamı Hulusi Doğan, Işık Eğitim Kurumları'nın hem yurt içinde hem de yurt dışında çok güzel eğitim kurumları yaptıklarını belirterek, başta İşman olmak üzere Hayırsever Kazım Bulut'a teşekkür etti. Yurdu yaptıracak olan Kazım Bulut'u hep merak ettiğini dile getiren Kaymakam Doğan, "Meğerse genç dinamik bizim yaşlarımızda bizim bir ağabeyimizmiş. Aynı şekilde Sabri İşman ağabeyimiz de bir çok güzelliklere imza atıyor. Sadece Alanya'da değil, yurt dışında da eğitim de hizmet ediyorlar ve kurumlar yapıyorlar." ifadelerini kullandı.
Hacet Mahallesi Çetinkaya Sokakta bulunan El Aksa Camii karşısında yapılacak olan yurdun ismi 'Kazım Bulut Kız Öğrenci Yurdu' olacak.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA