21 Haziran 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

Amerikan Langston Üniversitesi yetkilileri Tavşanlı'nın okullarını gezdi - 17:33

Türk-Amerika dostluğunu güçlendirmek, Türk kültürünü yakından tanımak ve üniversiteler ile yakın temasta bulunmak için Türkiye' ye gelen Amerika' nın Oklahoma Eyaleti Langston Üniversitesi'nin yetkilileri, Tavşanlı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Halk Eğitim
Türk-Amerika dostluğunu güçlendirmek, Türk kültürünü yakından tanımak ve üniversiteler ile yakın temasta bulunmak için Türkiye' ye gelen Amerika' nın Oklahoma Eyaleti Langston Üniversitesi'nin yetkilileri, Tavşanlı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Halk Eğitim Müdürlüğü ve Palandöken Eğitim Kurumları'nı ziyaret etti.
Türk Kültür Vakfı'nın davetlisi olarak gelen Langston Üniversitesi yetkilileri, İzmir Üniversitesi ve Kütahya Dumlupınar Üniversitesi ile bir takım antlaşmalar yaptıktan sonra Tavşanlı'ya geçti. Senatör ve öğretim üyelerinden oluşan grup, Tavşanlı' da eğitim kurumlarını gezerek yapılan çalışmaları yerinde inceledi.
Tavşanlı İlçe Milli Eğitim Müdürü Sabahattin Dülger, Amerika'dan gelen heyeti misafir etmekten mutluluk duyduğunu kaydederek tanışmaya vesile olan ve ilçede ev sahipliği yapan Palandöken Eğitim Kurumları Genel Müdürü Gürbüz Koçoğlu'na teşekkür etti. Gelen yetkililerden Prof. Dr. Yuanne Huaks, Prof. Dr. Yuanne Montyamem ve Pastor Dr. Gorge Young ziyaretlerinde Özel Başarı İlköğretim Okulu ve Yavuz Selim Koleji öğrencileri ile söyleşi yaptı. Heyeti gezdiren Türk Kültür Vakfı idarecilerinden Orhan Küçükosman, ziyaretlerin sıcak ve güzel ortamda sürdüğünü belirterek, "Bu tür geziler Amerikalı yetkililerin Türkiye'yi sağlıklı tanımalarına imkân sağlıyor ve çok faydalı oluyor." dedi.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA