28 Mayıs 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Gökçek: Aşınmış lastikler vatandaşlara sıkıntı yaşatıyor - 14:19

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, karla mücadele kapsamında yollara 8 bin 750 ton tuz döküldüğünü söyledi.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, karla mücadele kapsamında yollara 8 bin 750 ton tuz döküldüğünü söyledi. Vatandaşların yaşadığı sıkıntıların aşınmış lastiklerden kaynaklandığını savunan Gökçek, ilk defa böyle kar yağışı gördüğünü, büyük başarı ile mücadele ettiklerini ifade etti.
    Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, etkili olan kar yağışı dolayısıyla makamında basın toplantısı düzenledi. Gökçek, "İki günden beri çok şiddetli kar yağışı ve tipi var. Ankara'daki hayatı olumsuz olarak etkiliyor. Bu kadar yoğun kar yağışı sebebiyle elimizden gelen gayreti sarf ediyoruz. 160 adet araç karla mücadele yapıyor. 8 bin 750 ton döküldü. Geçen yıl beş bin ton tuz dökülmüştü. Kıyaslandığında dökülen miktarın büyüklüğü daha iyi görülecektir." dedi.
    Bin 800 cadde ve bulvarı açık tutmak için ellerinden gelen gayreti sarf ettiklerini anlatan Gökçek, önceliklerinin bulvarlar olduğunu belirterek trafiğin buralardan işlediğine dikkat çekti. Vatandaşların dün bir takım sıkıntı yaşadığını dile getiren Gökçek, bunun en büyük nedeninin ise aşınmış lastikler olduğunu savundu. "Bazıları bağırıyor, belediye nerede? Belediye aşınmış lastiklere ne yapsın?" diye sordu.

    GİZLİ DON OLAYINA KARŞI DİKKAT
    Türkiye'deki gibi dünyanın hiçbir ülkesinde karla mücadelenin yapılmadığını ileri süren Gökçek, kar yağdığında ana artellerin süpürüldüğünü daha sonra da karın erimesinin beklendiğini söyledi. Türkiye'deki gibi karın şehir dışına taşınmadığını anlatan Gökçek, vatandaşlardan gizli don olayına karşı dikkat olmalarını istedi. Yağışın yarın da devam edeceğini dile getiren Gökçek, vatandaşların toplu taşıma araçlarını kullanması halinde daha rahat edeceklerini ifade etti.

    TUZU YALAYIN DEMEDİM
    Sabah beşe kadar sosyal paylaşım sitesi twitter'da yazıştığını ve saat altıda yattığını anlatan Gökçek, bir kişinin sürekli "hiçbir yere tuz dökülmüyor" diye yazdığını belirtti. Bunun üzerine inandırmak için "Gidip tadına bakın, tuzlu mu değil mi görürsünüz" diye yazdığını ifade etti. Gökçek, "Tuzu yalasın nereden çıkardınız?" diye sordu.
    El birliğiyle bu işe gayret etmek gerektiğini vurgulayan Gökçek, twitter yoluyla vatandaşları bilgilendirdiğini söyledi. 17 yıldır belediye başkanlığı yaptığını ve ilk defa böyle kar yağışı gördüğünü anlatan Gökçek, büyük başarı ile mücadele ettiklerini belirterek belediyenin internet sitesine bakılmasını istedi.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA