26 Mayıs 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi'nden Adnan Kahveci'ye vefa - 11:18

Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi, isimlendirme komisyonunun raporu doğrultusunda Keçiören'de bir caddeye "Adnan Kahveci'nin adı verildi.
Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi, isimlendirme komisyonunun raporu doğrultusunda Keçiören'de bir caddeye "Adnan Kahveci'nin adı verildi. Belediye Meclisi, Sezenler Caddesi'nin adını da Atatürk Lisesi Caddesi olarak değiştirdi.
    Ali İhsan Ölmez Başkanlığı'nda toplanan Büyükşehir Belediye Meclisi, Keçiören İlçesi Adnan Menderes Mahallesi'nde bulunan 427. Cadde'nin adını Adnan Kahveci Caddesi olarak değiştirilmesini oybirliği ile kabul etti. Belediye Meclisi, aynı oturumda Sıhhiye'de bulunan Atatürk Lisesi'nin 125. Kuruluş yıldönümü nedeniyle okulun önünden geçen Sezenler Caddesi'nin adının Atatürk Lisesi Caddesi olarak değiştirilmesini de oybirliği ile kabul etti. Meclis daha sonra Çankaya İlçesi Yücetepe Mahallesi sınırlarında bulunan 86. Sokak, 87. Sokak, 88. Sokak ve 89. Sokakların genişliğinin 12 metrenin üzerinde olduğu için 86. Cadde. 87. Cadde, 88. Cadde ve 89. Caddeler olarak değiştirilmesini CHP'li üyelerin ret oyu kullanmalarına rağmen oy çokluğuyla kabul etti.
Daha sonra Şair Nazım Hikmet'in adının bir caddeye verilmesi yönündeki önerge, oy çokluğu ile komisyona havale edildi.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA