20 Mart 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

Anneler de bilgisayar öğreniyor - 16:29

Bursa Büyükşehir Belediyesi, sosyal belediyecilik anlayışı kapsamında ev hanımlarına yönelik gezici bilgisayar kursu hizmeti başlattı.
Bursa Büyükşehir Belediyesi, sosyal belediyecilik anlayışı kapsamında ev hanımlarına yönelik gezici bilgisayar kursu hizmeti başlattı. Bursa Mobil Eğitim Projesi (BUMEP) kapsamında bilgisayar laboratuvarına dönüştürülen ve mahalle mahalle gezecek olan otobüslerde, 16 yaş ve üzeri bayanlara bilgisayar eğitimi verilecek.

Meslek edindirme kurslarıyla binlerce vatandaşı nitelikli işgücü haline getiren Büyükşehir Belediyesi, önemli bir sosyal sorumluluk projesini daha başlattı. Annelerin, çocuklarının eğitimine daha fazla katkı sağlayabilmelerini hedef alan proje kapsamında 5 adet otobüs, 10'ar bilgisayarla donatıldı. Alanında uzman 7 bayan eğitmenin görev yapacağı projelere, mahalle mahalle gezecek olan otobüslerde 5-6 haftalık dönemler halinde ev hanımlarına bilgisayar eğitimi verilecek. Büyükşehir sınırlarındaki 7 merkez ilçede uygulanacak olan proje kapsamında bir dönemde 300 kursiyere eğitim verilecek. Kursu başarıyla tamamlayan kursiyerlere katılım belgesi verilirken, bilgisayar konusunda donanımlı hale gelen anneler, artık çocuklarının ödevlerine yapmalarına daha fazla katkı sağlamış olabilecek.

Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, eşi Hüsniye Altepe ile birlikte projeyi, Arabayatığı Mahallesi'nde başlattı. Yıldırım Belediye Başkanı Özgen Keskin ve Bursa Milletvekili Ali Kul'un da katıldığı törende konuşan Başkan Altepe, teknoloji çağının yaşandığı günümüzde annelerin de daha donanımlı bireyler haline gelmesi gerektiğini vurguladı.
Bu uygulama ile bilgisayar eğitimi annelerin ayağına kadar götürdüklerini dile getiren Başkan Altepe, "Mahalle mahalle gezecek olan araçlarımızda annelerimiz de bilgisayar kullanmayı öğrenecek. Bu sayede çocuklarına derslerinde daha fazla yardımcı olabilecekler. Bir kurs döneminde 300, yıl içinde de 2500-3000 kursiyere ulaşmayı hedefliyoruz. Gelecek talepler doğrultusunda projeyi geliştirerek sürdüreceğiz." diye konuştu.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA