20 Mart 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

Antakyalılar Başbakan Erdoğan'ı bekliyor - 14:05

Onbinler Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ı bekliyor.
Onbinler Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ı bekliyor. Seçim çalışmaları kapsamında Hatay'ın merkez ilçesi Antakya'ya gelmek üzere Başbakan Erdoğan Ankara'dan ayrıldı. Havayolu ile Hatay'a geleek olan Başbakan Erdoğan, kendisini bekleyen on binlere İtfaiye Müdürlüğü karşısındaki miting alanında seslenecek.
Başbakan Erdoğan mitingin hemen ardından yapımı tamamlanan başta Antakya Adliye Sarayı olmak üzere Hatay'da, Resmi Kurum ve Kuruluşlar tarafından yapımı tamamlanan toplam 17 kalem yatırımın açılışını gerçekleştirecek. Erdoğan tarafından açılışı yapılacak olan 17 kalem yatırım için toplam 30 milyon 406 bin TL ödenek harcandı. 14 adedi kamu kurum ve kuruluşlarının, 1 adedi ise Antakya Belediyesi'nin hizmetleri olduğu açıklanan yatırımların arasında, 2 kalemde İl Özel İdaresi ve KÖYDES yatırımları bulunuyor.

AÇILIŞI YAPILACAK PROJELER
Antakya adalet sarayı, Reyhanlı adalet sarayı, Antakya Harbiye Kazım Karabekir İlköğretim Okulu, Antakya Ovakent Anaokulu, Reyhanlı Vali Utku Acun İlköğretim Okulu, Antakya Dağdüzü İlköğretim Okulu.İskenderun Naciye Düzen Anaokulu. İskenderun Kurtbağı İlköğretim Okulu, Reyhanlı Anaokulu, Antakya Balıklıdere ilköğretim okulu, Antakya Bozlu İlköğretim Okulu, Samandağ Adem Nural İlköğretim Okulu,Kırıkhan Özkızılkaya ilköğretim okulu, İskenderun Sosyal Güvenlik Merkezi Deprem güçlendirme ve Onarım İşi, İl Özel İdaresince Yapımı tamamlanana 18 proje (kanalizasyon, içme suyu, yeraltı ve yer üstü sulamaları), KÖYDES kapsamında yapımı tamamlanana 54 Proje (asfalt ve parke yapım çalışmaları, içme suyu şebekeleri) ve Asi Nehri Üzeri bir adet çelik konsorsiyum yay köprüsü yapım işi.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA