25 Mayıs 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

Arabayı üzerlerine geçirip parasını ödemeden kaçan çete çökertildi - 15:32

İzmir'de düzenlenen operasyonda, internetten arabasını satmak isteyen vatandaşlarla görüşen ve bir şekilde noterde üzerlerine geçirdikleri araçların parasını ödemeyip üçüncü kişilere satmaya çalıştığı iddia edilen 4 kişilik şebekeyi çıkarıldı.
İzmir'de düzenlenen operasyonda, internetten arabasını satmak isteyen vatandaşlarla görüşen ve bir şekilde noterde üzerlerine geçirdikleri araçların parasını ödemeyip üçüncü kişilere satmaya çalıştığı iddia edilen 4 kişilik şebekeyi çıkarıldı. Polis, şebekenin bir üyesini suçüstü yakalarken üçü aranıyor.
Dolandırıcılık, Balıkesir'de yaşayan T.Y. (26) adlı vatandaşın polise başvurmasıyla anlaşıldı. T.Y., arabasını satmak için bir alışveriş sitesine ilan koydu. Geçen gün bir kişi, telefon ederek aracı almak istediğini ancak İzmir'de olduğunu söyledi. Bunun üzerine arabasıyla birlikte İzmir'e geldi. T.Y. ile notere gidilip satış işlemi yaptıran zanlı K.T., bir bahaneyle parayı vermeden arabayla birlikte kaçtı. Aynı gün araç, başka bir noterde şüpheli M.Y.'ye satıldı. Zanlılar K.T. ve M.Y. ile onlarla birlikte hareket eden C.M. ve A.S., böylece satışı kanuni hale getirmeye çalıştı. T.Y.'nin şikayeti üzerine harekete geçen Yankesicilik ve Dolandırıcılık Büro Amirliği ekipleri, zanlılardan M.Y.'yi arabayı başka bir şahsa satmaya çalışırken Hatay semtindeki noterde yakalayarak gözaltına aldı. T.Y.'nin arabası ise Buca ilçesindeki İzokom Oto Borsası'nda bulundu. M.Y. gözaltına alınarak adliyeye sevk edilirken birlikte hareket ettiği K.T., C.M. ve A.S.'nin arandığı bildirildi.
Zanlıların, bir süre önce aynı yöntemi kullanarak M.Y. isimli bir vatandaşın otomobilini de çaldığı ileri sürüldü. Zanlılar, müşteki M.Y. tarafından da fotoğraflarından teşhis edildi.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA