21 Haziran 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

Bakan Eroğlu: Yıkım ekipleri Simav'da tehlikeli binaları yıkmaya başladı - 21:46

Çevre ve Orman Bakanı Veysel Eroğlu, Simav depreminde evleri hasar gören vatandaşlar için ev inşaatlarının başladığını, kış gelmeden Simav halkına anahtarların teslim edileceğini söyledi.
Çevre ve Orman Bakanı Veysel Eroğlu, Simav depreminde evleri hasar gören vatandaşlar için ev inşaatlarının başladığını, kış gelmeden Simav halkına anahtarların teslim edileceğini söyledi. Bakan Eroğlu, özel bir ekibin de tehlikeli binaları yıkılmaya başladığını belirtti.

Uşak'ın Banaz ilçesine bağlı Kızılcasöğüt beldesine inşa edilecek sulama sisteminin temelini atmak üzere Uşak'a gelen Bakan Eroğlu, Uşak Gazeteciler Cemiyetine yaptığı ziyarette gazetecilerin Simav depremi ile ilgili sorularını cevapladı. Eroğlu, deprem sonrası Başbakanının bütün birimlere talimat verdiğini vurgulayıp, "Yıldırım hızı ile Başbakanımız TOKİ'ye talimat verdi. Kış gelmeden oradaki vatandaşlarımız evlerine girsin diye talimat verdi. Yeni evlerin yapılması için yer tespiti yapıldı." dedi.
Özel bir ekiple tehlikeli binaları yıkılmaya başlandığını da belirten Eroğlu, minarelerin ve tehlikeli olan binaların yıkılmaya başladığını belirtti.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA