21 Haziran 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

Bakan Gönül: PKK silahlı olduğu müddetçe, işin silahlı tarafı devam edecek - 23:48

Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül, "PKK silahlı olduğu müddetçe işin silahlı tarafı devam edecek" dedi.
Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül, "PKK silahlı olduğu müddetçe işin silahlı tarafı devam edecek" dedi. Silah çekene karşılığı silah olacağını belirten Gönül, Türkiye'nin gerek silah, gerek teçhizat ve gerekse mücadele bakımından hiçbir aczinin olmadığını söyledi.

AK Parti birinci sıradan aday olduğu Antalya'nın Gazipaşa ilçesinde ziyaret ve seçim çalışmalarında bulunan Bakan Gönül, bir vatandaşın PKK ile mücadelenin yeterli olup olmadığını sorusuna cevap verdi. PPK ile mücadelenin en etkin şekilde yapıldığını kaydeden Gönül, 2007 yılının Kasım ayında Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve kendisinin ABD Başkanı Barack Obama ile arasındaki görüşmeyi aktardı. Görüşmelerde bir mutabakatın hasıl olduğunu ifade eden Gönül, böylece Amerika'nın PKK'nın Türkiye'nin olduğu kadar kendilerinin de düşmanı olduğunu beyanlarında bulunduğunu hatırlattı. Daha sonra yeniden Kuzey Irak'a sefer yapılmasının mümkün olduğunu kaydeden Gönül, Türkiye'nin Kuzey Irak'ın hava sahasında bir probleminin kalmadığını söyledi. Amerika'nın anlık istihbarat paylaşımında bulunduğunu ifade eden Gönül, "Bu mücadele bu şekilde devam edip gidiyor. PKK silahlı olduğu müddetçe işin silahlı tarafı devam edecektir. Hiçbir devlet kendisine silah çekene karşı başka tedbirlere girmez. Başka tedbirler alınır da silah çekene karşılığı silahtır ve Türkiye'nin bu konuda hiç bir aczi yoktur. Gerek silah bakımından, gerek teçhizat bakımından, gerek mücadele bakımından hiçbir aczi yoktur." dedi.

Bir gününü Gazipaşa ilçesine ayıran Bakan Gönül Mesleki ve Teknik Eğitim Fuarı'nın açılışını da yaptı. Teknoloji olarak gelişmemiş ülkelerin zayıf kalacağını işaret eden Bakan Gönül, bu konuda Türkiye'nin teknolojide evlatlarının gayreti ile bunu en iyi noktaya taşıyan ülkelerden biri olduğunu ifade etti. Fuarda sergilenen, öğrencilerin buluşlarını inceleyen Gönül, Gazipaşa Havaalanına geçti. Pisti gezen Bakan Gönül, Gazipaşa Havaalanı'nın 19990'lı yıllarda Özel İdare'nin teşebbüsüyle yatırım programına alındığını ve 2000'li yıllarda programdan çıkarılarak tamamen terk edildiğini hatırlattı. Gazipaşalılar'ın talebi üzerine AK Parti hükümetinin 2008 yılında havaalanını tekrar gündeme alarak yap işlet devret modeliyle işletmeye açılmasını sağladığını ifade eden Gönül, TAV şirketinin 25 yıllığına burayı alarak işletmeye devam ettiğini söyledi. En önemli hususun vaktiyle pist boyunun yetersizliği olduğunu kaydeden Gönül, "Bugün pist boyu 2000 metreye çıkarıldı. Ayın 1'i ile 4'ü arasında gelecek bir karma heyet, pistin uzatılmasını mahallinde tespit etmek suretiyle 3 C'den 4 C sınıfına yükseltilmesi konusunu inceleyecek. Ümit ediyoruz ki teknik bakımdan bu yükselme yapılır. Bu olduğu taktirde inebilecek uçak yelpazesi fevkalade genişliyor. Böylece havaalanının daha geniş bir yelpazede önemli bir hizmet vereceğine inanıyoruz." şeklinde konuştu.

Daha sonra Muzkent, Zeytinada ve Güney köylerine giderek vatandaşlarla toplantı yapan Bakan Gönül, Türkiye'de istikrarın sürmesi için 12 Haziran'daki seçimlerde vatandaştan destek istedi. Hükümete geldiklerinde 22 bankanın batmış olduğunu ve bunların borçlarının hükümete kaldığını dile getiren Gönül, Bu borçların 12 katrilyon lirayı bulduğunu vurguladı.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA