23 Mayıs 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

Bakan Kavaf: Kadınlar Günü'nde baoğazı kesilen kadın yakından takip ediliyor - 16:00

Kadın ve aileden sorumlu Devlet Bakanı Selma Aliye Kavaf, Çanakkale'de eşi tarafından boğazı kesilerek ölüm tehlikesini atlatan S.
Kadın ve aileden sorumlu Devlet Bakanı Selma Aliye Kavaf, Çanakkale'de eşi tarafından boğazı kesilerek ölüm tehlikesini atlatan S.D.'nin durumuyla yakından ilgilendiğini ve korumaya alınacağı bildirdi.
8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nde eşi tarafından şiddete maruz kalan 41 yaşındaki engelli S.D.'nin basında geniş şekilde yer almasının ardından Bakan Kavaf'ın, Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü yetkilileri aracılığıyla süreci takip ettiği belirtildi.
Yaklaşık 3 saat ameliyatta kalan ve doktorların yoğun çabasıyla hayati tehlikeyi atlatan S.D.'nin, Çanakkale Devlet Hastanesi'ndeki tedavisi devam ediyor. Sosyal Hizmetler yetkilileri, tedavinin ardından kendisine yardım edileceğini, talebi doğrultusunda koruma altına alınarak kadın sığınmaevine yerleştirilebileceğini belirtti.
Bu arada olayın ardından yakalanan ve mahkemece tutuklanan zanlı eşin, iki yıl önce cezaevindeyken Çanakkale Valiliği'ne bir mektup yazdığı, eşine ve iki çocuğuna sahip çıkılmasını istediği öğrenildi. Bunun üzerine çocuklar A.D. (8) ve E.D.'nin Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü'ne bağlı çocuk yuvasına yerleştirildiği, engelli anne S.D.'ninse bu dönemde herhangi bir talepte bulunmadığı ifade edildi.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA