24 Mayıs 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

Bakan Yıldız: Japonya ile nükleer güç santrali müzakerelerine devam ediyoruz - 17:30

Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Türkiye ile Japonya arasındaki nükleer güç santralleri konusundaki müzakerelerin devam ettiğini söyledi.
Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Türkiye ile Japonya arasındaki nükleer güç santralleri konusundaki müzakerelerin devam ettiğini söyledi.
Partisinin 'Bölge Teşkilat Eğitim Toplantısı'na katılmak üzere Erzurum'a gelen Bakan Yıldız, Erzurum Vali Vekili Ömer Hilmi Yamlı'yı makamında ziyaret etti. Bakan Yıldız, basın mensuplarının bir sorusu üzerine Japonya ve Türkiye arasındaki nükleer güç santralleri ile ilgili müzakare görüşmelerine ilişkin değerlendirmede bulundu. Bakan Yıldız, iki ülke hükümetleri arasında geçen yılın Aralık ayında başlatılan nükleer güç santralleriyle ilgili müzakare görüşmelerinin planlandığı gibi yürütüldüğünü söyledi. Yıldız, "Mart ayının sonuna kadar bu müzakerelerin belli bir seviyeye gelmesi öngürülmüştü. Taraflar birbirine üç aylık süre vermişti. Mart ayının sonuna kadar önemli bir belirlemeyi yapmamız gerekiyor. Bütün bu depremle birlikte hep beraber teknik ekipteki arkadaşlarımızla bu depremin sonuçlarını değerlendirip Sayın Başbakana arz edeceğiz." dedi.
Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Yıldız, Japonya'da meydana gelen depremle ilgili olarak Japon halkına ve hükümetine de geçmiş olsun temennisinde bulundu.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA