25 Mayıs 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

Bakanlık, Afyon'daki hamile ölümüyle ilgili soruşturma başlattı - 17:19

Sağlık Bakanlığı, Afyonkarahisar'da ikinci çocuğuna hamile olan 24 yaşındaki bir annenin ölümüyle ilgili soruşturma başlattı.
Sağlık Bakanlığı, Afyonkarahisar'da ikinci çocuğuna hamile olan 24 yaşındaki bir annenin ölümüyle ilgili soruşturma başlattı. Müfettişin yürüttüğü soruşturma sonucunda ihmali görülenlerin en ciddi şekilde cezalandırılacağı bildirildi.
    Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, 24 yaşında ikinci çocuğuna hamile olan bir annenin Afyonkarahisar ili Şuhut ilçesi Devlet Hastanesi'ne müracaat ettiği belirtildi.
    Kendisine nöbetçi ebe tarafından ilk müdahale yapıldığı bu sırada ilçede görevli olan kadın doğum uzmanının arandığı kaydedilerek, "Kadın doğum uzmanına ulaşılamayınca hamile anneye, ebe tarafından müdahaleye devam edilmiştir. Bu esnada anne karnındaki bebeğin hayatını kaybettiği anlaşılmıştır. Hamile anne 112 ambulansı ile Afyon Kocatepe Üniversitesi Tıp Fakültesi'ne sevk edilmiştir. Burada anneye yapılan bütün müdahalelere rağmen hayatını kaybetmiştir." denildi.
    Anne-çocuk ölümleri konusunda hassas olan Sağlık Bakanı Recep Akdağ'ın talimatlarıyla müfettiş görevlendirildiği ifade edilerek, "Soruşturma sonucunda ihmali görülenler en ciddi şekilde cezalandırılacaktır." ifadeleri kullanıldı.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA