27 Mayıs 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

Balıkesir'de 236 köy yolu kar sebebiyle kapandı - 12:41

Balıkesir'de dün (8 Mart) geceden itibaren başlayan yoğun kar yağışı sebebiyle 236 köy yolu ulaşıma kapandı.
Balıkesir'de dün (8 Mart) geceden itibaren başlayan yoğun kar yağışı sebebiyle 236 köy yolu ulaşıma kapandı. Fırtına sebebiyle 56 köye de elektrik verilemiyor. Ayrıca il merkeziyle sekiz ilçede ilk ve orta dereceli okullar bir gün, Bandırma'da ise iki gün tatil edildi.
Yurdun büyük bölümünde görülen kar yağışı Balıkesir'de de etkili oluyor. Dün gün boyunca aralıklarla yağan kar, gece saatlerinden itibaren şiddetini arttırdı. Gece boyunca aralıksız devam eden kar sebebiyle merkez ve ilçelere bağlı 236 köy ile ulaşım sağlanamıyor. Valilik bünyesinde kurulan kriz merkezi, 24 saat teyakkuzda bekliyor.
Sabaha beyaz bir örtüyle uyanan Balıkesirliler, trafikte büyük zorluklar çekti. Özellikle yüksek kesimlerdeki tipi, vatandaşlara zor anlar yaşattı. Kar kalınlığı şehrin yüksek noktası Adnan Menderes Mahallesi'nde 30 santimetreyi bulurken merkezde 20 santimetreye ulaştı. Kriz merkezinden yapılan açıklamada, Balıkesir'i İzmir, Bursa ve Çanakkale'ye bağlayan ana yollarin trafiğe açık olduğu ancak akışın kontrollu devam ettiği bildirildi. Köy yollarının açılması için de İl Özel İdaresi ve Karayolları ekipleri aralıksız çalışıyor.
Balıkesir Meydan Meteoroloji İstasyon Müdürlüğü'nden alınan bilgiye göre kar yağışı, bu geceden itibaren etkisini kaybedecek. Yarın akşam saatlerinden itibaren sıcaklıkların artacağını belirten Meteoroloji Uzmanı Muhammet Karakoyun, vatandaşların buzlanma ve don olaylarına karşı dikkatli olmasını istedi.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA