24 Mayıs 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

Başbakan Erdoğan Hatay'a geldi (1) - 16:31

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan toplu açılış törenlerini gerçekleştirmek için Ana uçağıyla 16:04'te Hatay'a geldi.
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan toplu açılış törenlerini gerçekleştirmek için Ana uçağıyla 16:04'te Hatay'a geldi.
Başbakan Erdoğan 2 günlük Hatay ziyaretinde yapımı tamamlanan Hatay Havaalanı terminal binasının açılışı başta olmak üzere Antakya, İskenderun ve Dörtyol'da çeşitli açılışlar gerçekleştirecek.
Erdoğan'a Hatay gezisinde Adalet Bakanı Sadullah Ergin, Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, Devlet Bakanı Selma Aliye Kavaf, Taner Yıldız ve Cemil Çiçek eşlik ediyor.
Başbakan Erdoğan Antakya ve çevresinde toplam 218 milyon 53 bin TL harcanarak yapılan 76 tesisin açılışını yapacak. Başbakan Erdoğan'ın açılışını gerçekleştireceği yatırımların 24 adedi kamu kurum ve kuruluşları, 26 adedi eğitim, 10 adedi Antakya Belediyesi yatırımı olarak bildirildi.
Başbakan Erdoğan Hatay Havaalanı terminal binası, bin kişilik öğrenci yurdu, Kırıkhan Küçük Sanayi Sitesi, Hatay Havaalanı Yolu, 3 adet köprülü kavşak, Hatay Merkez MOBESE, Reyhanlı'da TOKİ tarafındna yapılan 272 konut ve sosyal donatısının yine Belen ilçesinde TOKİ tarafından yapılan 410 konut ve sosyal donatısını, sağlık ocakları, Samandağ ilçesi spor salonu, PTT hizmet binası, 26 adet anaokulu ve ilköğretim okulu, 270 köyün asfalt yolunu, 52 köyün satbilize yolunu, 281 köye parke taşı döşemesi, 125 köyün içme suyunu, 11 köye yapılan sulama tesisini, 7 köye yapılan kanalizasyonun açılışını bugün gerçekleştirecek.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA