22 Mayıs 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

Başbakan Erdoğan'ın CHP'deki 'taciz' iddiasına yorumu - 13:00

Erdoğan, CHP'lilerin 'dinleniyoruz, izleniyoruz, takip ediliyoruz' diyerek kendilerini suçladıklarını belirterek ekledi.


Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, CHP'li yetkililerinin 'dinleniyoruz, izleniyoruz, takip ediliyoruz' diyerek kendilerini suçladıklarını belirterek, "Kimin kimi izlediği, kimin kimi takip ettiği işte bugün tek tek ortaya dökülüyor." dedi. Erdoğan, medyaya yansıyan konuşmalara dikkat çekerek, "CHP'de balık baştan kokmuş. CHP'de tuz kokmuş, tuz. AK Parti ile diğerleri arasındaki fark budur." dedi. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan,AK Parti Genel Merkez Gençlik Kolları Başkanlığı tarafından düzenlenen 'Vizyon 2023' konulu programının açılışında konuştu. Erdoğan, konuşmasında, CHP'de son gelişmelerle ilgili değerlendirmelerde bulundu. Siyasetin ahlakla yapılacağına işaret eden Erdoğan, "Siyasetin tek limanı ahlaktır. Siyaset ahlaksızlığın sığınağı olamaz. Siyaset ahlaksızlık üzerine yürütülemez. Ahlaksızlığa kılıf olarak örtülemez. Son dönemlerde siyasetin önünde olan kişilerin neler yaptıklarını, neler ettiklerini görüyorsunuz. Kendi vicdanı karşısında, kendi arkadaşları karşısında, hatta rakipleri karşısında ahlakın temel ilkelerinden yoksun olanlar, milletin önünde gidemez. Millete öncülük, liderlik yapamazlar." dedi. "AİLE KUTSAL DEĞERİMİZ" Ailenin bizim en kutsal değerimiz olduğunu vurgulayan Erdoğan, "Aile bizim biz yapan, bizi bir arada tutan en büyük zenginliğimizdir. Aile yıkıldığında millet yıkılır. Onun için aileyi çok sağlam tutmak zorundayız. Aileyi sahipleneceğiz, bu kutsal değeri sahipleneceğiz. Ailenin yıpratılmasına, çürütülmesine, pörsütülmesine asla müsaade edilmesin. Aynı şekilde siyasetin seviyesinin aşağılara çekilmesine, siyasetin üslubunun, yönteminin ayaklar altına alınmasına da rıza gösteremeyiz." diye konuştu.

"BİRBİRLERİNİ NASIL TAKİP ETTİKLERİ TEK TEK ORTAYA DÖKÜLÜYOR"

CHP'deki son dönemdeki tartışmalar ilgili ise Erdoğan, şunları söyledi: "Muhalefet partilerinin ibretle izlenen üslup ve yöntemi, bizim nezdimizde kendisine sığınak bulamayacaktır. Her ağızlarını açtıklarında 'dinleniyoruz, izleniyoruz, takip' ediliyoruz diyerek bizi suçluyor, bizi itham ediyorlar. Kimin kimi izlediği, kimin kimi takip ettiği işte bugün tek tek ortaya dökülüyor. Şimdi ne diyorlar 'Bana haber vermesi lazımdı' diyorlar. 'Beni uyarması lazımdı' diyorlar. Kendi içlerinde girdiler. Birbirlerini nasıl takip ettikleri, birbirlerini nasıl izledikleri ortada. Medyaya yansıyan konuşmalarda balık ifadeleri geçiyorya, CHP'de balık baştan kokmuş. CHP'de tuz kokmuş, tuz. Bu hale gelmiş. AK Parti ile diğerleri arasındaki fark budur." "KOLTUK MÜCADELESİ YAPMIYORUZ" Kendilerinin koltuk mücadelesi yapmadıkların söyleyen Erdoğan, "Biz koltuk mücadelesinde değiliz. Böyle bir sıkıntımız yok. Sayın cumhurbaşkanı ile aramıza nifak tohumu ekmek isteyenlerin ne kadar gayret sarf ettikleri, bunların hiç birinin tutmadığını görünce sesleri, solukları kesildi. Olay bu. Çünkü biz makam, rütbe hırsı içinde değiliz. Biz millete hizmet için bu yola çıktık. Biz bu yola hep birlikte çıktık. Biz bu yolda birlikte yürüdük. Biz yol arkadaşlığı değil, kader arkadaşlığı yaptık. Biz birbirimiz ayağına, omzuna basarak değil, ilkeli siyasetle, ahlaklı siyasetle omuz omuza vererek, gönül birliği yaparak bu günlere ulaştık. Biz gençleri tiksindirecek değil, gençleri cezp edecek, gençleri çekecek, gençleri örnek alacağı bir siyaset benimsedik. Aynı şekilde de devam edeceğiz. Yanlış yola tevessül eden kim olursa olsun bizim partimizde kendisine yer bulamaz, bulmamalıdır. Yanlışa tevessül eden kim olursa olsun bizim partimizde müsamaha göremez. Biz milletin ahlakıyla ahlaklandık. "diye konuştu.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA