17 Temmuz 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

Başkan Öztürk: Türkiye'nin en büyük kentsel dönüşümü Seyhan'da başlayacak - 11:05

Seyhan Belediye Başkanı Prof. Dr. Azim Öztürk, Türkiye'nin en büyük kentsel yenileme ve kentsel dönüşüm projesinin Seyhan'da gerçekleştirileceğini açıkladı.
Seyhan Belediye Başkanı Prof. Dr. Azim Öztürk, Türkiye'nin en büyük kentsel yenileme ve kentsel dönüşüm projesinin Seyhan'da gerçekleştirileceğini açıkladı.
İlk etabı İsmetpaşa ve Barış Mahalleleri'ni kapsayan kentsel dönüşüm projesinin 4 Haziran Cumartesi saat 14.00'de İstasyon Meydanı'nda halka hitap edecek Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın açıklayacağını söyleyen Başkan Prof. Dr. Öztürk, "1 milyon metrekare alan üzerinde gerçekleşecek kentsel dönüşüm Seyhan'ımızın, Adana'mızın yeni baştan inşa edilmesi kadar önemlidir" dedi.
TOKİ ile Seyhan Belediyesi'nin işbirliğinde gerçekleştirilecek kentsel dönüşüm projesi kapsamında 1 milyon metrekare alanda 2 bin 800 konut inşa edileceğini açıklayan Belediye Başkanı Prof. Dr. Azim Öztürk, "Proje alanı olarak seçilen alan kaçak yapıların yoğun olduğu, düzensiz yerleşim alanlarını kapsamaktadır. Projemizin fizibilite ve protokol çalışmaları tamamlanmıştır. Bu çalışmamızın tamamlanmasının ardından mevcut arsalarınız değerlenecektir. Değerleri 10'a katlanacaktır" diye konuştu.
Seyhan Belediye Başkanı Prof. Dr. Azim Öztürk, AK Parti Seyhan İlçe Başkanlığı tarafından Aydınlar Mahallesi Sağlık Ocağı önünde düzenlenen açık hava toplantısında konuştu. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ömer Çelik, Milletvekili Necdet Ünüvar, İl ve ilçe başkanlarıyla milletvekili adaylarının katılımıyla düzenlenen toplantıya vatandaşlar büyük ilgi gösterdi. Başkan Prof. Dr. Öztürk binlerce vatandaşın coşkulu alkışlarıyla destek verdiği konuşmasında bölgeye yönelik müjdeli açıklamalar yaptı.

"PİS SU KANALI KAPATILACAK, ASFALTSIZ YOLUMUZ KALMAYACAK"
Seyhan Belediye Başkanı Prof. Dr. Azim Öztürk, Fevzipaşa ve Aydınlar Mahallesinin içinden geçen ve halk arasında pis su kanalı olarak tabir edilen kanalın 2 binlik borularla döşeneceğini ve bu pis su kanalının kapatılacağını açıkladı. Başkan Prof. Dr. Öztürk, "Bölgemizde halen asfalt çalışmaları devam etmektedir. Bizim çalışmalarımız seçimden seçime değil süreklidir. Biz gelecek seçimler için değil, gelecek nesiller için çalışıyoruz" dedi.
Sinekle mücadele ve 15 metreden geniş yolların bakımı konusunu mahkemelerin Büyükşehir Belediyesi'ne verdiğini hatırlatan Seyhan Belediye Başkanı Prof. Dr. Azim Öztürk, "Bu konudaki tüm taleplerinizin sizin adınıza takipçisi biziz" diye konuştu. Aydınlar, Barış, İsmetpaşa, Fevzipaşa ve Bahçelievler Mahalleleri'nin yararlandığı demiryolu yanındaki pazar yerinde su birikintisi şikâyetleri alındığını belirterek, "31 Aralık 2011 tarihine kadar bu problem kesinlikle ortadan kalkacaktır" dedi.

SEYHAN'DA BUNDAN BÖYLE SOL'A DÖNMEK YASAK!
Seyhan Belediye Başkanı Prof. Dr. Azim Öztürk, Vefa Caddesi'nin mevcut halinden bir kısım şikâyetler olduğunu belirterek meydanı dolduran coşkulu vatandaşlara, "Vefa Caddesi'ni Real Yolu'na bağlayalım mı?" diye sordu. Meydandaki vatandaşların yüksek sesle 'evet' cevabı vermesi üzerine, "Hani Vefa Caddesi'nden giderken sola dönüp ilerliyorsunuz ya. Bundan böyle kesinlikle sola dönmeyeceksiniz. Doğru gideceksiniz. Vefa Caddesi'ni Real Yolu'na bağlayacağız. Bundan böyle Seyhan'ın hiçbir yerinde sola dönülmeyecek değerli kardeşlerim" şeklinde konuştu.
Seyhan Belediye Başkanı Prof. Dr. Azim Öztürk, isminde 'halk' ve 'milliyetçilik' bulunmasına rağmen bu kavramlardan fersah fersah uzakta olan siyasi partiler bulunduğunu belirterek, "Esas halkçılık halkı gibi yürümektir. Halkı gibi ağlamaktır, halkı gibi üzülmek, halkı gibi gülmektir. Bunun adı Recep Tayyip Erdoğan'dır. Esas milliyetçilik enflasyonu yüzde 60 yapmak, paranın önüne altı sıfır eklemek değildir. Esas milletçilik enflasyonu yüzde 4'e düşürmek, paranın sonundan altı sıfır atmaktır. Onun için bugün milliyetçiliğin adı Recep Tayyip Erdoğan'dır" dedi.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA