27 Mayıs 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

Başkan Vekili Aldırmaz: Tepebağ Mahallesi'nde 33 bina yıktık - 18:21

Adana Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Zihni Aldırmaz, merkez Seyhan ilçesindeki tarihi Tepebağ Mahallesi'ndeki höyüğün açılmasıyla ilgili 33 binanın yıkıldığını, 23 binayla ilgili çalışmanın devam ettiğini ifade etti.
Adana Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Zihni Aldırmaz, merkez Seyhan ilçesindeki tarihi Tepebağ Mahallesi'ndeki höyüğün açılmasıyla ilgili 33 binanın yıkıldığını, 23 binayla ilgili çalışmanın devam ettiğini ifade etti.

Adana Büyükşehir Belediye Meclisi, Mart ayı birinci oturumu Başkan Vekili Başkan Vekili Zihni Aldırmaz'ın yönetiminde toplandı. Başkan Vekili Aldırmaz, konuşmasında, Yüreğir ve Sarıçam'daki Yıldırım Beyazıt Deresi'nin ikinci bölüm ıslahıyla ilgili ihalenin onaylandığını dile getirdi. Aldırmaz; Havutlu, Gökçeli, Doğankent ve Solaklı bölgesindeki 20 km'lik su hattının da ihalesinin imzalandığını kaydetti. Aldırmaz, Menderes Bulvarı'ndan Seyhan Nehri'ne akan pis sular için 400'lik borularla 8 km uzunluğunda kanalizasyonun inşa edildiğini anlattı.
CHP Meclis Üyesi Necmi Özcanlı da Seyhan Nehri'ne ne kadar pis suyun aktığına dair ASKİ'ye sorduğu sorunun cevabını alamadığına işaret etti. Özcanlı, "Ben buradan ilgili kurumlara soruyorum; biz Çatalan suyunu içiyoruz. Saimbeyli'den Çatalan'a kadar ne kadar pis su akıyor. Buraların koruma altına alınmasını talep ediyorum." diye konuştu.

GÜNDEM KADIN SORUNLARI
Toplantının gündem dışı konuşmaları bölümünde 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü dolayısıyla ağırlıklı kadın sorunları ele alındı. Salondaki kadınlara karanfillerin verildiği birleşimde, Sarıçam Belediye Başkanı Ahmet Zenbilci, 12 Eylül'de yapılan Anayasa değişikliği referandumunda hükümetin gündeme getirdiği 'kadınlara pozitif ayrımcılık' konusunda belli bir kesimin 'hayır' dediğini vurguladı. Zenbilci, sözlerinin sonunda, hayatını kaybeden eski başbakan ve Saadet Partisi Genel Başkanı Necmettin Erbakan'ın adının Adana'da bir cadde veya sokağa verilmesini istedi.

AK Parti Meclis Üyesi Levent Özveren ise kadınların yılın sadece bir gününde değil, her zaman hatırlanması gerektiğini kaydetti. AK Parti Meclis Üyesi Abdullah Doğru da kendi hükümetleri döneminde kadının siyasette daha fazla yer aldığını belirtti. Doğru, Necmettin Erbakan'ın adının bir yere verilmesi gerektiğini tekrarladı.
MHP Meclis Üyesi Ahmet Aslan ise kadınların yılda bir kez hatırlanmasından duyduğu rahatsızlığı belirtti. CHP Meclis Üyesi Bekir Sıtkı Özer de yedi ay içinde 246 kadının öldürüldüğünü ifade etti.


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA