21 Mayıs 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

Başkent'te karla mücadele çalışmaları aralıksız sürüyor - 11:29

Başkentte etkisini sürdüren kar yağışına karşı Büyükşehir Belediyesi, Ankaralıların hayatını kolaylaştırmak için çalışmalarını sürdürüyor.
Başkentte etkisini sürdüren kar yağışına karşı Büyükşehir Belediyesi, Ankaralıların hayatını kolaylaştırmak için çalışmalarını sürdürüyor. Çalışmalar neticesinde tüm ana arterler trafiğe açık tutulurken, büyükşehir belediyesi ekiplerinin bugün çalışmalarını sokaklar ve kaldırımlarda yoğunlaştıracağı bildirildi. Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı yetkilileri kar yağışının başladığından bu yana tüm ekiplerin 24 saat esasına göre aralıksız çalıştığını, sorumlulukları altındaki tüm bulvar ve caddelerin trafiğe açık olduğunu bildirdi.
    Ana arter, bulvar ve caddeleri açık tutmak için yapılan yoğun çalışmaların ardından trafiğin normale döndüğünü belirten yetkililer, bugün itibariyle daha çok büyükşehir belediyesi sorumluluğunda bulunan ve genişliği 12 metreden büyük olan sokaklar ile hastane, okul, üniversite gibi kamu kurum ve kuruluşlarının çevresinde ve giriş çıkış yerlerinde çalışmaların yoğunlaşacağını söyledi. Ankara mücavir alan sınırları içinde bulunan köy yollarında da çalışmaların artırılacağını belirten yetkililer, bu bölgelerde de kar küreme ve tuzlama çalışmalarının yapılacağını bildirdiler. Karla mücadele ekiplerince, kaldırımlar üzerinde ve yol kenarında biriken karlar ile kaldırımlarda biriken kar ve buzların temizleneceğini söyleyen yetkililer vatandaşların sıkıntı yaşamaması için gerekli bütün çalışmaların yapıldığını belirtti.

    BUZLANMA UYARISI
    Kar yağışının azaldığını, ancak tam olarak sona ermediğini bildiren Büyükşehir Belediyesi yetkilileri, hava sıcaklığının 0'ın altında seyredeceğini bu nedenle yollarda gizli buzlanma (eriyen karın özellikle geceleri buza dönüşmesi ve üzerine hafif yağan karla bunun görülmemesi) yaşanabileceğini belirterek bu konuda da araç sürücülerini dikkatli seyretmeleri uyarısında bulundu.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA