21 Haziran 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

Başkent'teki terör operasyonunda gözaltına alınan 14 kişi tutuklandı - 08:42

Başkent'te düzenlenen operasyonda terör örgütü PKK/KCK adına eylem ve faaliyette bulunmak amacıyla mahalle komiteleri oluşturduğu ve vatandaşları tehdit ettiği belirlenen 18 kişi yakalandı.
Başkent'te düzenlenen operasyonda terör örgütü PKK/KCK adına eylem ve faaliyette bulunmak amacıyla mahalle komiteleri oluşturduğu ve vatandaşları tehdit ettiği belirlenen 18 kişi yakalandı. Mahkemeye sevk edilen zanlılardan 14'ü tutuklanarak cezaevine gönderildi.
Ankara Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan yazılı açıklamada, emniyet istihbarat ve terörle mücadele birimlerince yürütülen soruşturma neticesinde PKK/KCK'ya yönelik operasyon düzenlendi. Yapılan operasyonda, PKK/KCK terör adına eylem ve faaliyetlerde bulunmak amacıyla Başkent'te mahalle komiteleri oluşturduğu ve vatandaşları tehdit ettiği anlaşılan 18 kişi yakalandı. Şahısların üzerinde ve adreslerinde yapılan aramalarda 1 adet katlanabilir seyyar dipçikli Kaleşnikof marka uzun namlulu silah, 24 fişek, 1 şarjör, 2 sustalı tabir edilen bıçak, 1 sahte nüfus cüzdanı, 1 kutu havai fişek, yazılı doküman ve örgütsel içerikli veri depolanmış çok sayıda dijital malzeme ele geçirildi.
Sorgularının ardından mahkemeye sevk edilen 18 kişiden 14'ü tutuklanarak cezaevine gönderildi.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA