21 Mayıs 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

Batman Belediyesi'nde kan bağışı kampanyası - 17:50

Batman Belediyesi Sağlık Merkezi, bu yıl üçüncü kez 'Küçük Büyük Bir Gün Herkese Lazım Olabilir' sloganıyla, Kızılay'a destek amacıyla kan bağışı kampanyası başlattı.
Batman Belediyesi Sağlık Merkezi, bu yıl üçüncü kez 'Küçük Büyük Bir Gün Herkese Lazım Olabilir' sloganıyla, Kızılay'a destek amacıyla kan bağışı kampanyası başlattı.

Kampanyada ilk kan bağışı yapan Belediye Başkanvekili Serhat Temel, kan bağışının hayat kurtardığı için kutsal olduğunu belirterek, "Sağlık durumu elveren tüm halkımızı bu kampanyaya ilgi göstermeye ve kan bağışında bulunmaya davet ediyorum." dedi.
Daha önce iki kez Kızılay'a destek amacıyla kan bağışı kampanyası düzenleyen Batman Belediyesi Sağlık Merkezi, 'Küçük Büyük Bir Gün Herkese Lazım Olabilir' sloganıyla, bir kez daha Kızılay'a destek amacıyla kan bağışı kampanyası başlattı.
Batman Belediyesi Sağlık Merkezi'nde iki ayrı destek ünitesinde başlatılan ve 9-10 Mart günlerini kapsayan kan bağışı kampanyası için ilk kan bağışı, Belediye Başkanvekili Serhat Temel, Belediye Başkan Yardımcıları Gülistan Akel, Mustafa Tuğyıldız, Hayretin Caymaz, belediye meclis üyeleri ile belediye çalışanları tarafından yapıldı.

'HAYAT KURTARMAK İÇİN UZMAN OLMAK GEREKMİYOR'
Kampanyanın ilk katılımcısı Belediye Başkanvekili Serhat Temel, kampanyanın çok önemli olduğunu, kan bağışının hayat kurtardığı için küçümsenecek bir çalışma olmadığını belirterek, "Hayat kurtarmak için sağlık uzmanı olmak gerekmiyor. Verilecek her ünite kan bir hayattır. Bu yüzden kan bağışını teşvik etmek ve yaygınlaştırmak gerekiyor. Sağlık durumu elveren tüm halkımızı bu kampanyaya ilgi göstermeye ve kan bağışında bulunmaya davet ederken, biz de belediye olarak insan odaklı her çalışmayı desteklemeye devam edeceğimizi vurgulamak istiyorum." diye konuştu.
Kan verme bilincini geliştirme ve Kızılay'a destek vermek adına üçüncü kez öncü bir rol üstlendiklerini belirten Belediye Sağlık Merkezi Sorumlusu Ümit Eriman ise "İki destek ünitemiz var. Kan vermek isteyenler sağlık merkezimize başvurabilirler. Belediye çalışanlarımız kan vermeye başladı. Bu iki gün içinde kan bağışı için yüksek bir katılım bekliyoruz." dedi.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA