16 Temmuz 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

Batman'da madde bağımlılığında geçen yıl 114 kişi yakalandı - 16:48

Batman İl Emniyet Müdürü Hasan Ali Bilim, madde bağımlılığına yönelik toplumun bilinçlendirilmesi için çalışmaların sürdürüldüğünü belirterek, "Geçen yıl 52 operasyonda 114 kişi yakalandı.
Batman İl Emniyet Müdürü Hasan Ali Bilim, madde bağımlılığına yönelik toplumun bilinçlendirilmesi için çalışmaların sürdürüldüğünü belirterek, "Geçen yıl 52 operasyonda 114 kişi yakalandı. Bunlardan 64 kişi tutuklanarak ceza evine gönderildi. Bugüne kadar 26 bin öğrencinin yanı sıra 7 bin aileye de madde bağımlılığı konusunda konferans ve eğitim verdik." dedi.

Batman Emniyet Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen 'Bilinçli Gençlik ve Güvenli Yarınlar' isimli proje kapsamında, lise öğrencileri arasında düzenlenen 'Sloganlı Afiş Tasarım Yarışması'nda dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi.
Ödül töreninde konuşan Batman Emniyet Müdürü Hasan Ali Bilim, 26 bin öğrenci ve 7 bin aileye madde bağımlılığı konusunda konferans verildiğini ifade etti.

Batman Emniyet Müdürlüğü KOM Şube Müdürlüğü tarafından SODES destekli olarak gerçekleştirilen 'Bilinçli Gençlik ve Güvenli Yarınlar' projesi afiş tasarım yarışması ödüllerini buldu. Programa Batman Valisi Ahmet Turhan, İl Emniyet Müdürü Hasan Ali Bilim, kamu kurum ve kuruluş müdürlerinin yanı sıra, emniyet mensupları, aileler, öğrenciler ve bazı STK temsilcileri katıldı.
Poje kapsamında ayrıca, Pazaryeri İlköğretim Okulu'na yaptırılan Bilinçli Gençlik ve Güvenli Yarınlar Kütüphanesi'nin açılışı yapıldı.

Batman İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü eski konferans salonunda gerçekleştirilen program projenin tanıtım sunumuyla başladı. Programın açılış konuşmasını yapan Batman İl Emniyet Müdürü Hasan Ali Bilim, proje kapsamında sadece polise değil, STK'lar ile öğretmen ve ailelere de çok görev düştüğünü söyledi.
Madde bağımlılığına yönelik toplumun bilinçlendirilmesi için çalışmaların sürdürüldüğünü belirten Bilim, uyuşturucu operasyonları ile ilgili çeşitli rakamsal bilgiler verdi. Bilim, şöyle dedi: "Geçen yıl 52 operasyonda 114 kişi yakalandı. Bunlardan 64 kişi tutuklanarak ceza evine gönderildi. Bu projemiz sayesinde tüm lise öğrencilerine uyuşturucuya yönelik bilgilendirme çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bugüne kadar 26 bin öğrencinin yanı sıra 7 bin aileye de madde bağımlılığı konusunda konferans ve eğitim verdik."
Proje kapsamında görev alan öğretmenlerin konuşmalarının ardından dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi. Öğrencilerin yaptığı afiş tasarımları davetliler tarafından beğenildi. Program, verilen kokteyl ile son buldu.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA