18 Haziran 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

Baydemir: Nedeni ne olursa olsun kentin sokağını temizlememek ayıptır - 13:11

Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir, "Diyarbakır için söylüyorum.
Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir, "Diyarbakır için söylüyorum. Nedeni ne olursa olsun kentin sokağını temizlememek ya da caddesini temizlememek ayıptır. Diyarbakır Büyükşehir belediyesinin böyle bir politikası yoktur. Böyle bir şeye belediyemiz asla tenezzül etmez." dedi.
Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi tarafından Bağlar ilçesi İskanevleri Mahallesi'ne kentsel dönüşüm çalışmaları kapsamında yapılacak sosyal konutların temel atma törenine katılan Baydemir, gazetecilerin gündem ile ilgili sorularını yanıtladı. Başbakan'ın başta Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi olmak üzere BDP'li belediyelerin yaptıkları çalışmaları kıskandığını iddia eden Baydemir, "Bu kadar kıt kaynaklarla bu kadar kıt imkanlarla bu kadar büyük hizmet nasıl yapılıyor diye kıskanıyor. Ve bundan dolayı çamur atıyor. Diyarbakır değil sadece bölgeye gönderilen kaynağı biz eleştiriyoruz. Sayın Başbakan DPT'nin ve hazine müsteşarlığının verilerini incelesin. Kendi iktidar döneminde 21 ile verdiği teşvik toplamı Bursa iline verdiği teşvik toplamından daha azdır. Sayın başbakan kendi iktidarı döneminde Türkiye genelinde verdiği teşvik toplamını incelesin." diye konuştu.

"ASLAN YATTIĞI YERDEN BELLİ OLUR, HALKIMIZ İÇİN TEMİZLİK YAPMALIYIZ"
Çöp toplatılmadığına yönelik eleştirileri kabul etmediğini vurgulayan Baydemir, "BDP'li belediye başkanlarına yöneli Baydemir, "Çok açık ve net söylüyorum kendi mesai arkadaşlarıma da sesleniyorum. Sokakları temizlemek caddeyi temizlememek olamazsa böyle bir şey. Biz öyle bir şey yaparsak herkesten önce halkım rahatsız olur ve sıhhatimiz için temizlik yapmalıyız. Aslan yattığı yerden belli olur. Dolayısıyla biz çöple siyaset yapmak gibi bir durumumuz olamaz. Sakız haline geldi bu çöp siyaseti. Bayatladı artık çok açık ve net Diyarbakır Büyükşehir belediyesinin böyle bir politikası yoktur. Dört belediyemizin böyle bir durumu olamaz da." ifadelerini kullandı.

"BAŞBAKAN GÖZLERİMİZ İÇİNE BAKA BAKA HAKARET EDİYOR"
Başbakan'ın görevlendireceği bir ekonomi sorumlusu ile canlı yayın programına katılmak istediğini dile getiren Baydemir, son iktidar döneminde Diyarbakır'a neler yapıldığını tartışmak istediğini kaydetti. Baydemir şunları söyledi: "Ne kadar kaynak verilmiş. İstanbul'a ne kadar kaynak verilmiş. Türkiye'nin batısına ne kadar kaynak verilmiş gelin bunları masaya yatıralım ve bu hükümet döneminde ayrımcılık mı yatırım mı var hep beraber irdeleyelim. Ayıptır günahtır. Başbakan gözlerimiz içine baka baka hakaret ediyor. Hakkari'nin gerçekleşen bütçesi 20 milyon lira. 21. Yüzyılda bir ilin bütçesi 20 milyon lira. İstanbul'un bütçesi ise 21 katrilyon lira. Bunları arttırmak mümkündür. Ama seçim sürecindeyiz."

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA