18 Haziran 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

BDP'li Geylani: Başbakan'ın Hakkari'ye ilişkin söyledikleri, bir hezeyandır - 13:31

Barış ve Demokrasi Partisi (BDP) Eşbaşkanı Hamit Geylani, seçim ortamını terörize edenin Başbakanın sözleri olduğunu belirterek, "Hakkari'ye ilişkin söyledikleri, sadece bir hezeyandır.
Barış ve Demokrasi Partisi (BDP) Eşbaşkanı Hamit Geylani, seçim ortamını terörize edenin Başbakanın sözleri olduğunu belirterek, "Hakkari'ye ilişkin söyledikleri, sadece bir hezeyandır." dedi. Geylani, "Kıyametin kopmasını bu halk istemiyor, ama artık bıçak kemiğe dayanmıştır. Eğer böyle devam ederse, Kürt halkı da bu süreçte kemiklerini kimseye kestirmez." dedi.
"Kürt Ulusal Konferansı" çalışmaları kapsamında Kuzey Irak'a giderek temaslarda bulunan ve aralarında DTK, BDP, KADEP ve HAK-PAR başkanlarının da bulunduğu heyet, Habur Sınır Kapısı üzerinden dün akşama doğru yurda giriş yaptı. Sınır kapısında açıklama yapan DTK Eş Başkanı Ahmet Türk, "Bugüne kadar çok büyük fırsatlar kaçırıldı. Bu temaslarımız çok önemli. Dünya da bölge de bunun farkında, her kes bunun farkında. Barış umudunun olduğu bir sürecin gelişmesi için, çaba gösterilmesi gerekiyor." diye konuştu.
BDP Eş Genel Başkanı Hamit Geylani ise, barışın dilini konuşmak gerektiğini dile getirerek, Seçim ortamını terörize edenin Başbakanın sözleri olduğunu savundu. Geylani, "Bu sözleri sarf eden başbakan siyasi teröristtir. Bu nedenle Hakkari'ye ilişkin söyledikleri, sadece bir hezeyandır. Arkadaşlarımız da ifade etti, kıyametin kopmasını bu halk istemiyor, ama artık bıçak kemiğe dayanmıştır. Eğer böyle devam ederse, Kürt halkı da bu süreçte kemiklerini kimseye kestirmez." şeklinde konuştu.

"AK PARTİYİ SANDIKLARA GÖMÜN"
Konuşmaların ardından heyet, BDP'li yönetici ve belediye başkanlarının da bulunduğu araç konvoyu BDP Silopi ilçe binası önünde kurulan 'Demokratik Çözüm Çadırı'na geçti. Burada Kürtçe bir açıklama yapan Ahmet Türk, "Bugün Irak Kürdistan bölgesinden geliyoruz. Silahların susması için orada bulunduk. Birlik ve beraberlik mesajları verdik. Kürtlerin sesi tüm dünyada yankılanacak bütün dünya Kürtlerin sesini duyacak. İnanıyorum ki bütün Kürtler AK Partiyi ve AK Parti sistemini sandığa gömerek eritecektir. Bu seçim birlik ve beraberliğimizin simgesidir. Operasyonların durdurulması ve silahların susması için çeşitli temaslarda bulunduk. Seçim sandıklarına gidin ve AK Partiyi sandıklara gömün." şeklinde konuştu.

"12 HAZİRAN SEÇİMLERİNDE KENDİNİZE OY VERİN"
BDP'nin desteklediği bağımsız milletvekili adayı Şerafettin Elçi'de Silopi halkına seslenerek Sandıklara giderek BDP'ye oy vermelerini istedi. Eliyle Cudi Dağını işaret eden Elçi, "Hepiniz biliyorsunuz ki arkanızda Cudi dağı var. Cudi Dağı bolluğun ve bereketin olduğu yerdir. Cudi dağı ki Hz. Nuh'a ev sahipliği yapmış insanlığın dünyaya dağıldığı yer olarak bilinmektedir. Cudi dağının Hz. Nuh tufanında Hz. Nuh'u ve insanlığı nasıl kurtardığını hepimiz biliyoruz. Ümit ediyorum ki bütün Kürt haklıda Hz. Nuh gibi muradına ve amacına ulaşır. Cezaevinde ki mahkûmlarınızın serbest kalmasını istiyorsanız, anaların gözyaşı dökmelerini istemiyor çocuklarınızın ölmesini istemiyorsanız, bu önümüzde ki 12 Haziran seçimlerinde kendinize oy verin. BDP'nin desteklediği bağımsız milletvekili adaylarına oylarınızı verin. Sandıkların başında sesimizi hep birlikte yükselteceğiz."dedi.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA