16 Temmuz 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

Berlin Fuarı'na Bursa damgası - 15:38

Dünyanın en büyük turizm fuarlarından olan ITB Berlin Turizm Fuarı'na katılan Bursa, tarihi, kültürel ve doğal güzellikleriyle ilgi odağı oldu.
Dünyanın en büyük turizm fuarlarından olan ITB Berlin Turizm Fuarı'na katılan Bursa, tarihi, kültürel ve doğal güzellikleriyle ilgi odağı oldu. Turizm sektörünün nabzının attığı ITB Berlin'de, Bursa standı İznik çinisi ve kestane şekeriyle dikkat çekti.
Dünyanın en büyük turizm fuarlarından biri olan 45. Uluslararası Turizm Borsası Fuarı'na (ITB) katılan Bursa, büyük ilgi gördü. 9 Mart'ta kapılarını açan ITB Berlin Fuarı'nda, Bursa İznik çinisi, termal suyu ve kestane şekeriyle ziyaretçilerden tam not aldı.
180 ülkeden 11 bin'in üzerinde firmanın yer aldığı ITB Berlin Fuarı, küresel turizm trendinin belirlendiği yer olarak biliniyor. Türkiye bu yıl 110 Türk firması ile Berlin'e çıkarma yaparken, Bursa, Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın 3 bin 79 metrekarelik standında temsil ediliyor. Bakanlık standında Türkiye'den 51 otel, 29 birlik, 8 valilik ve 22 seyahat acentesi yer alıyor.

"TURİST SAYISINDA ARTIŞ BEKLİYORUZ"
Bursa'nın tanıtımı için Berlin'de bulunan Vali Yardımcısı ve Kültür Turizm Tanıtma Birliği Müdürü Ali Kamil Başar, fuarda Bursa'nın tarihi ve kültürel değerleri ile büyük ilgi gördüğünü belirtti. Başar, "Tarihi ve kültürel zenginliklerimizin yanı sıra, Uludağ ve termal değerlerimiz özellikle Berlin'de yaşayan Türk vatandaşlarımızdan yoğun ilgi görüyor. Bu doğrultuda önümüzdeki sezon Almanya'dan Bursa'ya turizm talebinin artmasını bekliyoruz" dedi.
Fuara Bursa Valiliği ile birlikte Hanlar Bölgesi Platformu Başkanı Şeref Akgün ve GÜMTOB Başkanı Haluk Beceren'in de katıldı. Ayrıca geçen Ekim ayında Kardeş Bölge anlaşması imzalanan Hessen Eyaleti Kültür Turizm ve Ticaret Bakanı ile Bakan Yardımcısı da Bursa standını ziyaret etti. Geçtiğimiz yıl 400 bin kişinin ziyaret ettiği 4 günlük fuar, 13 Mart 2011 Pazar gününe kadar açık kalacak.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA