22 Haziran 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

Bingöllü işadamları kalkınma stratejisi platformu düzenledi - 21:16

Bingöl Girişimci İşadamları Derneği (BİNGİAD), 'Türkiye'nin 2023 Vizyonu ve Kalkınma Stratejisi' konulu bir platform düzenledi.
Bingöl Girişimci İşadamları Derneği (BİNGİAD), 'Türkiye'nin 2023 Vizyonu ve Kalkınma Stratejisi' konulu bir platform düzenledi.

Kültür Merkezi'nde gerçekleşen platforma Devlet Bakanı Cevdet Yılmaz, TUSKON Başkanı Rızanur Meral, Vali Mustafa Hakan Güvençer, Belediye Başkanı Serdar Atalay, kamu kurum müdürleri, STK temsilcileri, işadamları ve çok sayıda davetli katıldı. Yoğun ilginin görüldüğü programda, BİNGİAD'ın yapmış olduğu faaliyetler slayt sunum eşliğinde anlatıldı. Programın açılış konuşmasını yapan BİNGİAD Başkanı Medeni Arifoğlu, derneklerinin faaliyetlerine değindi.

MERAL: TÜRKİYE'DE SON 8.5 YILDA SİYASİ VE EKONOMİK İSTİKRAR SAĞLANDI
TUSKON Başkanı Rızanur Meral de yapmış oldukları çalışmalarla amaçlarının Türkiye'nin kalkınma hamlesini yükseltmek olduğunu söyledi. Meral, "Türkiye'yi düşünen çok koşturan ve çok kuvvetli bir yönetimi Allah ülkemize nasip etti ve yetişmekte zorlanıyoruz kendilerine. Türkiye çok proaktif bir dış politika izliyor. Bu sayede Türkiye'nin itibarı, imajı şuana kadar hiç görmediğimiz kadar üst düzeyde. Türkiye'de oluşan zihniyet devrimi bütün ülkeleri etkiliyor. Türkiye'nin 2023 hedeflerine inşallah hep birlikte yaşayacağız. Bu hedeflere ulaşabilmek için hepimizin çok daha fazla çalışması gerekir" dedi.

Ticaret kurallarının dünyanın her yerinde aynı olduğunu belirten TUSKON Başkanı Meral, "İşadamlarımızın ufkunun açılabilmesi için yurt dışına gidip gelmeleri gerekir. Bizler de bu konularda işadamlarımıza yardımcı olacağız. Bu konuda da devletin çok büyük yardımları var. Türkiye'de son 8.5 yılda siyasi ve ekonomik istikrar sağlandı" diye konuştu.

BAKAN YILMAZ: 4 YIL ÖNCESİNDE ORGANİZE SANAYİ YOKTU, ŞUAN YER VEREMİYORUZ
Devlet Bakanı Cevdet Yılmaz ise konuşmasında 4 yıl önce organize sanayiyi ziyaret ettiğini, 2007 de milletvekilliğine aday olduğunda gittiğinde bomboş bir arazi ile karşılaştığını hatırlatıp; "Kuş uçmaz kervan geçmez, hiç bir şey yok. Logar kapakları kırılmış, trafolar çalınmış, her taraftan otlar fışkırıyor. Adı Organize Sanayi ama hiç bir şey yok. Sağolsun eski valimiz İrfan Beyle el ele verdik sanayicileri teşvik ettik ve bir takım tedbirlerle orayı canlandırdık. Sonucunda bugün 10 tane iş adamımıza yer veremiyoruz. Ne mutlu bize ama, bu 10 iş adamımıza da Valimizle beraber yer ayarlamaya çalışacağız" diye konuştu.

Bingöl'de yaptığı çalışmalara da değinen Bakan Yılmaz, hizmet sektöründe çağrı merkezi gibi yeni bir takım işler yaptıklarını belirtip "Fakat en önemlisi ve üzerinde durduğumuz Sütaş gibi büyük bir firmayı Bingöl'e çekmek için çok gayret ettik ve belli bir mesafeye geldik.'' dedi.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA