24 Mayıs 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

Birinci olamadıklarına üzülen minik folklorcular gözyaşlarını tutamadı - 15:35

Erzincan'da düzenlenen Geleneksel ve Stilize Halk Oyunları Grup Yarışması'nda 3. oldukları açıklanan Elazığ ekibinin minik oyuncuları, gözyaşlarına boğuldu.
Erzincan'da düzenlenen Geleneksel ve Stilize Halk Oyunları Grup Yarışması'nda 3. oldukları açıklanan Elazığ ekibinin minik oyuncuları, gözyaşlarına boğuldu. Birincilik bekleyen minik öğrenciler, sarılarak birbirlerini teselli etmeye çalıştı.
Milli Eğitim Bakanlığı Okul İçi Beden Eğitimi ve Spor İzcilik Dairesi Başkanlığı'nın faaliyet programı kapsamında Küçükler-Yıldızlar- Gençler ve Yaygın Eğitim Kurumları Arası Geleneksel ve Stilize Halk Oyunları Grup Birinciliği Yarışmaları, Erzincan 13. Şubat Stadyumu'nda başladı. 2 gün devam edecek yarışmaya 6 ilden bin 270 öğrenci katılıyor.
    Her ilden 8 ekibin katıldığı yarışmaların birinci gününde renkli görüntüler oluştu. Hak oyunları yarışmasının küçükler kategorisinde 6 ekip sahneye çıktı. Elazığ Gönül İhsan Tangülü İlköğretim Okulu öğrencileri ortaya koydukları 4 oyun sonucu jüri üyelerinden 86,86 puan alarak kategorilerinde 3. oldu. Sonuç karşısında büyük üzüntü yaşayan öğrenciler, gözyaşlarına boğuldu. Kız ve erkeklerden oluşan minik öğrenciler, birbirlerine sarılıp kendilerini teselli ettiler. Küçükler kategorisinde Kahramanmaraş Ayşe Gümüşer İlköğretim Okulu 88,29 puanla birinci, Sivas Kazım Karabekir Paşa İlköğretim okulu ekibi ise 87,40 puanla ikinci oldu.
    Yarışmada 3. olan Elazığ Gönül İhsan Tangülü İlköğretim okulu öğrencilerinden Rumeysa Üstün (11) ve Erdoğan Aslantaş (11) ise istedikleri dereceyi yapamadıkları için üzgün olduklarını ve bundan dolayı ağladıklarını ifade etti. Öğrenciler, bundan sonraki yarışmalar için daha çok çalışacaklarını söyledi.
    Yarışmada ayrıca Tokat Fevzi Çakmak İlköğretim Okulu öğrencilerinin gösteri sunduğu esnada, minik öğrencilerden biri, başörtüsünün yüzünü kapatması nedeniyle gruptan ayrıldı.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA