23 Mayıs 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

Bolu Dağı'nda kar yağışı ve sis ulaşımı engelliyor - 12:27

D-100 karayolu ve TEM Otoyolu'nun Bolu Dağı kesiminde etkili olan kar yağışı ve sis, ulaşımı olumsuz etkiliyor.
D-100 karayolu ve TEM Otoyolu'nun Bolu Dağı kesiminde etkili olan kar yağışı ve sis, ulaşımı olumsuz etkiliyor. Polis, Bolu Dağı Tüneli'nin önünde olası kazaları önlemek için sürücüleri yavaş gitmeleri konusunda uyarıyor. Karayolları kar temizleme ve tuzlama çalışmalarına aralıksız devam ediyor.
    Dün başlayan ve aralıksız devam eden yoğun kar yağışı ulaşımı etkiliyor. Bolu Dağı'nın TEM ve D-100 Karayolu geçişleri, Bolu ile Ankara arasındaki TEM ve D-100 Karayolu'nda kar yağışı ulaşımda aksamalara neden oldu. Yollar ulaşıma açık tutulurken, kar yağışı ve yer yer etkili olan sis ulaşımı yavaşlattı. D-100 karayolu Bolu Dağı kesiminde sis nedeniyle görüş mesafesi yer yer 20 metreye düştü. Sis lambaları açık tutularak trafik rahatlatılmaya çalışılıyor. Karayolları ekipleri tüm güzergâhlarda kar temizleme ve tuzlama çalışması yapıyor. Bolu Dağı Tüneli'nin önünde bulunan trafik polisleri olası kazaları önlemek için el işaretleri ile sürücüleri yavaş gitmeleri konusunda uyarıyor.

208 KÖY YOLU ULAŞIMA KAPANDI
Bolu'da etkili olan kar yağışı nedeniyle 208 köy yolu ulaşıma kapandı. 4 gündür aralıklarla devam eden kar nedeniyle Bolu merkezde 73, Gerede ilçesinde 20, Göynük 43, Mengen 40, Mudurnu 30, Yeniçağa 1 ve Seben 1 olmak üzere toplam 208 köy yolu kapandı. Ulaşıma kapanan köy yollarının açılması için İl Özel İdaresi ekipleri aralıksız olarak çalışmalarını sürdürüyor. Kar kalınlığı Bolu'da 30 santimetreye ulaşırken, yüksek kesimlerde ise bir metreye yaklaştı.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA