21 Mart 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

Bozok Üniversitesi Fizik Bölümü öğrencilerinin mezuniyet sevinci - 18:06

Yozgat Bozok Üniversitesi Fizik Bölümü öğrencileri, mezuniyet sevincini, Cumhuriyet Meydanı'nda keplerini havaya fırlatarak yaşadı.
Yozgat Bozok Üniversitesi Fizik Bölümü öğrencileri, mezuniyet sevincini, Cumhuriyet Meydanı'nda keplerini havaya fırlatarak yaşadı.
Bozok Üniversitesi'nin 2. mezunları olan Fizik Bölümü öğrencilerinden 26 kişi, Cumhuriyet Meydanı'nda Atatürk anıtı önünde hatıra fotoğrafı çektirip, keplerini havaya fırlatarak birbirlerini tebrik etti. Öğrencilerden Rabia Şentürk, Yozgat'ta Bozok Üniversitesi'nde eğitim görmekten dolayı çok mutlu olduğunu belirterek, "Ben Sivaslıyım, Yozgat ve Sivas hem iklim bakımından hem de sosyal ve kültürel yaşam bakımından aynı özelliklere sahip illerdir. O yüzden burada kaldığım süre içerisinde hiçbir zaman zorlanmadım. İnsanları çok sıcakkanlı, güzel dostluk ve arkadaşlıklar edindim." dedi.

Öğrencilerden Cahide Adıgüzel de Kocaelili olduğunu ifade ederek, şöyle dedi: "Yozgat'a ilk geldiğim zamanki düşüncelerimle, şimdiki düşüncelerim arasında çok farklılıklar var. Yozgat'ı kendi memleketim olarak görüyorum. Birinci sınıfta iken arkadaşlarımızla hafta sonlarımızı nasıl değerlendirelim konusunda gidecek pek fazla bir yer olmadığı için hemen karar verirdik. Son birkaç yılda Yozgat'ta üniversite öğrencilerinin sosyal anlamda gidebileceği yerlerin sayısı arttı. Bunlar biz öğrenciler için mutluluk verici gelişmeler. Ayrıca, Yozgat'ın yöresel damak tadı olan 'Desti Kebabı ve Arabaşı' yemeğini çok özleyeceğim. Burada samimi dostlarım, arkadaşlarım var. İnşallah bu dostluğumuzu hep sürdüreceğiz."

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA