26 Mayıs 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

Bursa Okuyor Projesi, okulların farklı etkinlikleri ile renkleniyor - 10:00

Bursa Celal Sönmez Güzel Sanatlar ve Spor Lisesi 'Bursa Okuyor' projesi kapsamında, her hafta bir misafir okuyucu ağırlıyor.
Bursa Celal Sönmez Güzel Sanatlar ve Spor Lisesi 'Bursa Okuyor' projesi kapsamında, her hafta bir misafir okuyucu ağırlıyor. Bir süredir devam eden kitap okuma etkinliğine, Bursa cumhuriyet savcıları Hasan Yalçın ve Yıldırım Özgür katıldı.

Okul kütüphanesinde öğrencilerle buluşan cumhuriyet savcıları Yalçın ve Özgün, öğrencilerle bir süre sohbet etti. Savcı Özgür, 'Altın Prensipler' adlı kitaplardan pasajlar okudu.
Eğitimin yalnızca okulda alınan eğitimle bitmeyen, ömür boyu devam eden bir süreç olduğunu söyleyen cumhuriyet savcıları Hasan Yalçın ve Yıldırım Özgür, okumanın toplum düzeninin tesisine önemli katkılar sağladığını, eğitim düzeyinin artmasıyla suç işleme yüzdelerinde düşüşler gözlendiğini ifade etti.
Eğitimli kitlenin, kanuni haklarının farkında olarak bunları sonuna kadar kullandıklarını belirten savcılar, demokrasinin ileri düzeyde temsili için eğitimli bir toplum oluşturmak zorunluluğu olduğunu belirtti. Öğrencilere, yanında getirdikleri kitapları hediye eden cumhuriyet savcıları, bu etkinliğe katılmaktan dolayı mutluluklarını dile getirdi.


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA