21 Mayıs 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

Bursalı gazeteciler, Şener ve Şık'ın tutuklanmasını protesto etti - 15:07

Bursalı bir grup gazeteci, Nedim Şener ve Ahmet Şık'ın 'Ergenekon' soruşturması kapsamında tutuklanmasını protesto etti.
Bursalı bir grup gazeteci, Nedim Şener ve Ahmet Şık'ın 'Ergenekon' soruşturması kapsamında tutuklanmasını protesto etti.
Bursa Gazeteciler Cemiyeti (BGC) ve Çağdaş Gazeteciler Cemiyeti (ÇGD) Bursa Şubesi tarafından organize edilen yürüyüş ile gazetecilere özgürlük istendi. Setbaşında toplanan gazetecilerden bazıları ağızlarını siyah bantla kapattı. Daha sonra sloganlar ve alkışlar eşliğinde yürüyüşe geçen Bursalı gazeteciler, Atatürk Heykeli yanında bulunan alana geldi. Bursa Müzesi önünde toplanan gazeteciler burada 'Gazetecilere özgürlük', 'Bugün Nedim, Ahmet, yarın kim' ve 'Susma sustukça sıra sana gelecek' gibi sloganlar attı.
Burada BGC Başkanı Nuri Kolaylı ile ÇGC Bursa Şube Başkanı Bülent Sezgin, basın açıklaması yaptı. Bülent Sezgin ağzını siyah bantla kapatırken, Nuri Kolaylı ise basın açıklamasını okudu. BGC Başkanı Nuri Kolaylı, gazeteciler Nedim Şener ve Ahmet Şık'ın ''Ergenekon'' soruşturması kapsamında tutuklanmasından dolayı toplandıklarını belirtti. Türkiye'nin gazeteci ve yazarların baskı altına alınmak istendiği tarihi bir süreç yaşadığını iddia eden Nuri Kolaylı, "Hrant Dink cinayetini araştıran ve bu konuda kitap yazdığı için kendisinden intikam alınmak istendiğini dile getiren Nedim Şener ile Gazateci Metin Göktepe cinayetinin peşini bırakmayan ve Ergenekon olarak nitelenen yapılanmaya kadar uzanan günlükleri ilk kez gündeme taşıyan Ahmet Şık ta tutuklanarak cezaevine konuldu." dedi.
Bu isimlerin muhalif yönünden dolayı akıllarda soru işareti oluştuğunu anlatan Kolaylı, "Bu gün bir arada duramazsak, omuz omuza direnmezsek, yarını yok edeceğiz. Bunlar sadece kendimiz, meslektaşlarımız için değil, demokrasi için atılan çığlıktır. Gazetecilerin susturulduğu bir ülkede demokrasiden söz edilemez." şeklinde konuşmasını tamamladı.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA