16 Temmuz 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

Büyükelçi Jassal'ın cenazesini ülkesine Bakan Davutoğlu uğurladı - 17:04

Ankara'da hayatını kaybeden Hindistan Büyükelçisi Rominder Singh Jassal'ın cenazesi Esenboğa Havalimanı'nda düzenlenen askeri törenin ardından ülkesine uğurlandı.
Ankara'da hayatını kaybeden Hindistan Büyükelçisi Rominder Singh Jassal'ın cenazesi Esenboğa Havalimanı'nda düzenlenen askeri törenin ardından ülkesine uğurlandı.
Hindistan'ın Ankara Büyükelçi Jassal için Esenboğa Havalimanı'nda askeri tören düzenlendi. Törene, Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, Büyükelçi'nin eşi Simita Tivari Jassal ile bazı ülkelerin Ankara büyükelçileri de katıldı.
Törende konuşan Bakan Davutoğlu, Hindistan'ın büyük bir evladını Türkiye'nin ise dostunu kaybettiğini söyledi. Jassal'ın olağanüstü bir insan olduğunu belirten Davutoğlu, Jassal'ın bulunduğu dönemde Türkiye-Hindistan dostluğuna büyük katkı sağladığını belirtti. Büyükelçi'nin Türkiye'nin evladı olduğunu belirten Bakan Davutoğlu, düzenlenen törenle Jassal'ın bedenini ülkesine gönderdiklerini, ruhu ve dostluğunu ise burada bıraktığını ifade etti. Davutoğlu, ayrıca, Jassal'ın iki ülke arasında sağladığı dostluğu daha ileriye götüreceklerini vurguladı.
Törenin ardından Büyükelçi Jassal'ın naaşı askeri uçağa taşındı. Eşi ise burada taziyeleri kabul etti. Büyükelçi'nin eşi daha sonra uçağa bindi. Uçak kısa bir süre sonra Hindistan'a gitmek üzere havalandı.
Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve Başbakan Recep Tayip Erdoğan da törene çelenk gönderdi.


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA