22 Mayıs 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

Büyükşehir Belediyesi, SSK işhanının yerini meydan olarak düzenleyecek - 14:14

Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi, Çankaya Belediyesi'nin SSK'dan aldığı iş merkezinin yıkılarak yerine meydan oluşturulmasına karar verdi.
Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi, Çankaya Belediyesi'nin SSK'dan aldığı iş merkezinin yıkılarak yerine meydan oluşturulmasına karar verdi. Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'in başkanlığında toplanan Büyükşehir Belediye Meclisi, aldığı kararla Ankara'nın merkezi Sakarya Caddesi'nde bulunan SSK'ya ait iş merkezinin yıkılarak bölgedeki alanın meydan olarak düzenlenmesini, CHP'li üyelerin ret oyuna karşılık oy çokluğuyla kabul etti. CHP'li meclis üyelerinin SSK İş Hanı'nın bulunduğu alana Çankaya Belediye binası yapmak yönündeki taleplerine karşılık, daha önce Çankaya Belediyesi'nin bu alana kente nefes alınacak bir meydan kazandırmak yönünde talepte bulunduğunu hatırlatan Başkan Gökçek, önceden yapılan bu isteği haklı buldukları için bu yönde bir kararı çıkarttıklarını söyledi.
    Meclise SSK İşhanı'nın bulunduğu yerin tarihçesi ile ilgili bilgi veren Başkan Gökçek, burada tekrar bir bina yapılmasını Kızılay için bir cinayet olarak niteleyerek, meydan altına yapılacak bir otoparkın da Kızılay'ı rahatlatacağını söyledi.
Çankaya Belediyesi'nin projesini engelleyici bir karar alındığını iddia eden CHP'li Meclis Üyesi Fazıl Güleken ise şu ifadelerle kararı eleştirdi: "49 milyon TL'lik bir yatırım. Belediye hizmet binasının da olduğu bir proje var. Alınan karar projeyi engelleyici bir karar. Büyükşehir ve ilçe belediyelerinin işbirliği içinde çalışması gerekiyor. Yasal haklarımızı sonuna kadar arayacağız."

    BAŞKENTGAZ TAMAMEN ÖZELLEŞİYOR
    Başkent Doğalgaz AŞ'nin daha önce ihale edilerek yüzde 80'inin özelleştirildiğini hatırlatan Başkan Gökçek, kalan yüzde 20'lik belediye hissesinin de özelleştirilmesi yönündeki önerge de CHP'li üyelerin muhalefetine karşın oy çokluğu ile kabul edildi.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA