22 Mayıs 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

Çaldığı cep telefonunu satınca yakalandı - 19:14

Sakarya'nın Sapanca ilçesinde villadan para, ziynet eşyası ve cep telefonu çaldığı ileri sürülen hırsızlık zanlısı, cep telefonunu satınca yakayı ele verdi.
Sakarya'nın Sapanca ilçesinde villadan para, ziynet eşyası ve cep telefonu çaldığı ileri sürülen hırsızlık zanlısı, cep telefonunu satınca yakayı ele verdi. Jandarmanın yaptığı teknik takip sonucunda yakalanan zanlının, evinde yapılan aramada 4'ü kuru sıkı 5 tabanca bulundu.
2 Mart'ta Hacımercan Köyü'nde yaşayan Mehmet Mercan (62)'ın villasından 1 adet ruhsatlı tabanca ile 2 bin lira, bin lira değerinde ziynet eşyası ve iki cep telefonu çalındı. Ev sahibinin şikayeti üzerine Sapanca İlçe Jandarma Komutanlığı, hırsızlıkla ilgili geniş çaplı soruşturma başlattı. Çalınan cep telefonlarını savcılığın izniyle teknik takibe alan jandarma, cep telefonlarından birini kullanan kişiye ulaştı. Şüphelinin telefonunu ilçedeki bir cep telefonu satıcısından aldığını söylemesi üzerine soruşturmayı genişleten jandarma, önce cep telefonunu satan kişiye ardından da hırsılık zanlısı olduğu öne sürülen O.Ş'ye ulaştı. Zanlının evinde arama yapan jandarma, Mercan'a ait ruhsatlı tabanca ile 4 adet kuru sıkı tabanca ele geçirdi. O.Ş'nin jandarmada yapılan sorgusunda daha önce de Uzunkum köyünde Enver Yıldız (56)'a ait evden 1 adet fotoğraf makinesi ve bin lira değerinde ziynet eşyası çaldığı belirlendi.
Sorgusunun ardından adliyeye sevk edilen O.Ş. tutuklanarak Ferizli L Tipi Cezaevi'ne konuldu.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA