18 Haziran 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

Cambridge Esol sınavları Özel Işık Eğitim Kurumları'nda yapıldı - 15:20

Dünya çapında uluslararası bir niteliğe sahip olan Cambridge Esol sınavları Özel Işık Eğitim Kurumları Işık İlköğretim Okulu'nda yapıldı.
Dünya çapında uluslararası bir niteliğe sahip olan Cambridge Esol sınavları Özel Işık Eğitim Kurumları Işık İlköğretim Okulu'nda yapıldı.
Işık İlköğretim Okulu İngilizce Zümre Başkanı Halil İlgin, Cambridge sınavlarının 7-12 yaş arası (ilköğretimde3'ten 11. Sınıflar arası) İngilizce öğretimi gören çocuklara yönelik yabancı dili kullanma yeteneğini tespit amacıyla tasarlanmış kapsamlı bir sınav olduğunu söyledi. Kocaeli ve Bolu gibi çevre illerden toplam 180 öğrencinin sınava katıldığını ifade eden İlgin, "4 ayrı aşamadan oluşan bu sınavlarda konuşma, dinleme, okuma, yazma seviyeleri British Council sınav merkezi tarafından uygulanan uluslararası sınavlarla ölçülüyor. Bu sınavların uluslar arası geçerliliği söz konusu. Dil eğitiminin dünya standartlarında olduğunu belgeleyen tek sınavdır. Işık eğitim Kurumları olarak sınavın okulumuzda yapılması, ayrıca öğrencilerimizin bu sınavda yer almaları başarılı olmaları neticesinde bizlerde hedeflerimizin uluslar arası standartlarda sonuca ulaştığını görme fırsatı yakalıyor, dil eğitimimizin yurt dışında da kabul gördüğünü belgeliyoruz." diye konuştu.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA