17 Temmuz 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

Canik Belediyesi işadamlarını ağırladı - 16:20

Samsun'un yatırım master planı olmadığını ve yatırımların planlı yapılmadığını belirten Canik Belediye Başkanı Osman Genç, "İşadamları, firmalar belediye kapılarında gezmemeli, yatırım yerleri planlı olmalı.
Samsun'un yatırım master planı olmadığını ve yatırımların planlı yapılmadığını belirten Canik Belediye Başkanı Osman Genç, "İşadamları, firmalar belediye kapılarında gezmemeli, yatırım yerleri planlı olmalı." dedi

Başkan Osman Genç, Canik Tanıtım Günleri etkinlikleri kapsamında sabah kahvaltısında işadamlarıyla buluştu. Canik Kültür Merkezi'ndeki kahvaltının ardından Canik'te yapılan ve yapılacak çalışmaları anlatan Başkan Genç, bu şehrin gelişmesine, kalkınmasına ve dönüşmesine en büyük katkının işadamlarından geldiğini vurguladı. Genç, Samsun'un yatırım master planına acilen ihtiyacı olduğuna bir kez daha dikkat çekti.

Genç, şunları söyledi: "Samsun acaba planlı bir şekilde mi gelişiyor. Yoksa spontane dediğimiz, herkesin kendi bölgesine yaptığıyla mı gelişiyor. Samsun, yatırım master planı olmayan, planlandığı şekilde yatırım yapılmayan bir şehir. Bu şehirde hızlı bir şekilde yatırım master planı yapılmalı. Artık Samsun'a gelen firmaların ve işadamlarının belediye kapılarında gezen değil, planda bulduğu yerde yatırım yapar hale gelmeli. Bu bölgede yapılacak olan her yatırımın önünü açmak, onlara gerekli alt yapıyı sağlamak bizim görevimiz. Canik'te biz bunu başardık. İlçemizde yatırımcıların önünü açarak, onlara her türlü kolaylığı sağlıyoruz. Bugün gelinen noktada Canik, yatırımcıların gözdesi haline geldi."

Başkan Genç, "Kurtuluş meşalesinin yakıldığı Samsun'un, 1920 öncesi 7 konsolosluğu olan ve geniş bir coğrafyaya hitap eden bir şehirdi. Şimdilerde ise yaşanan hızlı değişim ve gelişimle Samsun o günleri yeniden yakalamak üzere. Anadolu'nun Avrupa'ya açılan kapısı olan Samsun'a bundan sonra yapılacak yatırımlarda hinterlandını düşünerek yapmak zorundayız. Samsun'u çekim merkezi haline getirmeliyiz. Her şeyden önce yatırımcının önünü açmalıyız." diye konuştu.

Canik'te Mavi-Yeşil Kent projesi ile başlayan kentleşme sayesinde son yedi yılda 8 bin konut üretildiğine işaret eden Genç, "2004'te 52 bin olan ilçemizin nüfusu bugün 74 bin 570'lere ulaştı. Canik'te hızlı bir değişim yaşanıyor. Biz göreve geldiğimizde okul sayısı 7 iken şimdi 18 oldu. Başarı Üniversitesi'ni Canik'e kazandırdık. Şimdi ise Bahçeşehir Koleji kuruluyor. Ardından Bahçeşehir Üniversitesi'ni getirmeyi hedefliyoruz. Ondokuz Mayıs Üniversitesi Canik'e fakülteler kuracak. Bütün bunlar sonrasında ikinci bir devlet üniversitesi ikinci bir vakıf üniversitesi İlçemizde neden olmasın. Canik eğitimin, bilimin merkezi olma yolunda ciddi mesafeler kat ediyor." şeklinde konuştu.

Genç, şunları söyledi: "2011 yılında 117 dönümlük hurdacılar alanında yeni bir kent vizyonu oluşturacağız. Bu alanda yeni tip, örnek konutlar inşa edeceğiz. Eski sanayi ve gülsan sanayiye örnek olacak model bir kent oluşturma girişimlerimiz var. Karadeniz'in en büyük, Türkiye'nin en lüks outlet projesi Lovelet Canik'te hayata geçiyor. Karadeniz Bölgesi'nin turizm, ticaret, sanat ve eğitim alanında başkenti sayılan Samsun'da 50 milyon euro yatırımla otoparkıyla birlikte 100 bin metrekare alanda yükselecek Lovelet, 1200 kişiye iş imkânı sağlayacak."

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA