27 Mayıs 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

Çek senet çetesinden çıkan suikast silahları polisi dehşete düşürdü - 02:14

Mersin'de organize suç örgütüne yönelik düzenlenen operasyonda ele geçirilen 10 adet susturuculu uzi ve 6 adet tabanca polisi dehşete düşürdü.
Mersin'de organize suç örgütüne yönelik düzenlenen operasyonda ele geçirilen 10 adet susturuculu uzi ve 6 adet tabanca polisi dehşete düşürdü. Ele geçirilen suikast silahlarının terör örgütü ile bağlantılı olduğu tahmin edilirken çetenin yaklaşık 60 kişiyi tehdit ettiği öne sürüldü. Olayla ilgili göz altına alınanların sayısı ise 23'e yükseldi.
Mersin'de organize suç örgütüne yönelik şok operasyonda çete liderinin de aralarında bulunduğu 23 kişi gözaltına alındı. Aynı şebekenin İstanbul'daki uzantısını çökertmek için eş zamanlı yapılan operasyonda gözaltına alınan bir kişinin valizinde yapılan aramada ise ele geçirilen 10 adet susturuculu uzi, polisi bile hayrete düşürdü.
Mersin Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlar Şube Müdürlüğü ekipleri son günlerde Çukurova bölgesinde kurdukları şuç örgütü ile insanları tehdit ettiği, zorla senet imzalattığı ve çek tahsilatı yaptığı öne sürülen şebekeyi çökertmek için şok operasyon yaptı. Ekipler Mersin ve İstanbul'daki 20 farklı adrese eş zamanlı baskınlar yaparak çete elemanlarını gözaltına aldı. Çetenin lideri olduğu öne sürülen M.F.K. da yapılan çalışmalar sonucu Mezitli ilçesindeki evinde yakalandı. Suç örgütü üyelerinde yapılan aramalarda
toplam 10 adet susturuculu uzi ve 6 adet tabanca ele geçirildi.
Şebekenin susturuculu uzileri İstanbul'dan Mersin'e getireceği öğrenilirken silahların terör örgütü ile bağlantılı olduğu tahmin ediliyor. Çukurova bölgesinde 60'a yakın kişiyi tehdit ettiği öne sürülen çete elemanlarının çek senet tahsilatçılığı, hürriyeti tahdit, zorla alıkoyma ve organize suç örgütü kurmak, yönetmek ve üye olmak suçlarından mahkemeye sevk edilecekleri bildirildi.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA