21 Mayıs 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

Cemal Gürsel Stadyumu'nun ismi 'Yeni Erzurum' olarak değiştirildi - 13:38

Erzurum'da gerçekleştirilen Üniversite Kış Oyunları'nın açılış ve kapanış törenlerinin gerçekleştirildiği Cemal Gürsel Stadyumu'nun ismi, 'Yeni Erzurum' olarak değiştirildi.
Erzurum'da gerçekleştirilen Üniversite Kış Oyunları'nın açılış ve kapanış törenlerinin gerçekleştirildiği Cemal Gürsel Stadyumu'nun ismi, 'Yeni Erzurum' olarak değiştirildi.

Gençlik ve Spor İl Müdürü Fatih Çintımar, Cemal Gürsel Stadyumu'nun isminin, Spordan Sorumlu Devlet Bakanı Faruk Nafiz Özak'ın onayı ile 'Yeni Erzurum Stadyumu' olarak değiştirildiğini açıkladı. Çintımar, Gençlik ve Spor Genel Müdürü Yunus Akgül'e stadyumunun isminin değiştirilmesi için 4 farklı isim alternatifi sunduklarını ancak, 'Yeni Erzurum' isminin uygun görüldüğünü ifade etti. Çintımar, stadyumun isminin yer aldığı yeni tabelanın birkaç gün içerisinde yerleştirileceğini sözlerine ekledi.

ÇİNTIMAR YARIN İSTİFA EDECEK
Öte yandan Fatih Çintımar, 12 Haziran'da gerçekleştirilecek olan milletvekilliği genel seçimleri için yarın görevinden istifa edeceğini açıkladı. Çintımar, AK Parti çatısı altında siyaset yapmak istediğini ifade etti.

Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü görevini 8 yıldır yürüttüğünü dile getiren Çintımar, bu süreç içerisinde Erzurum spor camiasına büyük hizmetler sunduğunu ileri sürdü. Görevi devraldığında 61 personeli bulunan Gençlik ve Spor İl Müdürlüğür'nün personel sayısını 300'e ulaştırdığını anlatan Çintımar, "Bacasız bir fabrika kurduk. Artık Erzurum için siyasi arenada hizmet sunmak istiyorum. Bu nedenle yarın mevcut görevimden istifa edip AK Parti'den aday adaylığımı koyacağım." diye konuştu.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA