21 Mayıs 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

CHP Adana Milletvekili Güvel: Küçük esnaf haksız rekabetle karşı karşıya - 12:03

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) büyük alışveriş merkezleri ve büyük market zincirlerinin piyasa paylarında büyük oranda artış gerçekleştiğine dikkat çekti.
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) büyük alışveriş merkezleri ve büyük market zincirlerinin piyasa paylarında büyük oranda artış gerçekleştiğine dikkat çekti.
CHP Adana Milletvekili Hulusi Güvel'in konuyla ilgili hazırladığı ve CHP'li birçok milletvekilinin imza koyduğu araştırma önergesi Türkiye Büyük Millet Meclisi'ne (TBMM) sunuldu.
Hazırladığı önergede son yıllarda hiçbir sosyal veya ekonomik analiz yapmadan bölge ihtiyaç veya kapasite raporu çıkarılmadan alışveriş merkezleri ve büyük market zincirleri açıldığına dikkat çeken Güvel, bu durumun yaklaşık seksen meslek grubunda faaliyet gösteren küçük esnafı olumsuz etkilediğini vurguladı.
Güvel, perakende sektöründe esnaf aleyhine gelişen durumun siyasi iktidar tarafından görmezden gelindiğini, ekonomide mikro kaynakların kullanılması açısından önemli rol oynayan, ekonomik ve sosyal kalkınmanın dengeli biçimde sağlanması ve sürdürülmesinde işlev sahibi olan esnafların büyük sermaye grupları karşısında korunmadığını dile getirdi.
Güvel, süpermarket zincirleri, büyük perakende mağazaları ve alışveriş merkezlerinin küçük esnaf üzerindeki olumsuz etkilerinin araştırılması ve esnafın korunması konusunda alınması gereken önlemlerin belirlenmesi amacıyla Meclis araştırması açılmasını istedi.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA