19 Haziran 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

CHP adayları seçim çalışmalarını yoğunlaştırdı - 09:51

CHP Adana Milletvekili adayı Ali Demirçalı, taşeronluğu düşük ücret ve güvencesiz çalıştırmanın aracı olmaktan çıkaracaklarını söyledi.
CHP Adana Milletvekili adayı Ali Demirçalı, taşeronluğu düşük ücret ve güvencesiz çalıştırmanın aracı olmaktan çıkaracaklarını söyledi.
CHP adayları Ali Demirçalı ve Doğa Çiğdemoğlu seçim çalışmalarını Seyhan ilçesinde sürdürdü. CHP adayı Doğa Çiğdemoğlu, CHP iktidarında aile sigortası uygulamasını başlatacaklarını, emekliler için intibak yasasını mutlaka uygulamaya koyacaklarını söyledi.
Ali Demirçalı da kamuda, öncelikle taşeron uygulaması olmak üzere 4/B, 4/C, "sözleşmeli" gibi güvencesiz çalışma biçimlerine son vereceklerini ifade etti.
Demirçalı şöyle konuştu: "Emek en yüce değerdir. İlkesini ve insan onurunu gözeteceğiz. Çalışma ilişkilerini demokratikleştireceğiz. Her düzeyde işçi-işveren diyalogunu ve uzlaşmasını savunacağız. Çalışma hakkını, çalışırken akdin feshine karşı korunma hakkını, yeterli ücret hakkını, sağlıklı ve güvenli koşullarda çalışma hakkını, tatil - dinlenme hakkını ve sendikal hakları güvence altına alacağız. Asgari ücreti, insanca yaşamaya yeterli bir düzeye getireceğiz. Güvencesiz kaçak işçi çalıştırılmasının önüne geçecek, tüm çalışanları sosyal güvence kapsamına alacağız."

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA