22 Mayıs 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

CHP'li Buca Belediyesi'nin işten attığı Tunç, oturma eylemine başladı - 15:45

İzmir'in CHP'li Buca Belediyesi'ndeki işinden çıkarılan Balıgül Tunç, CHP İl Başkanlığı önünde oturma eylemine başladı.
İzmir'in CHP'li Buca Belediyesi'ndeki işinden çıkarılan Balıgül Tunç, CHP İl Başkanlığı önünde oturma eylemine başladı. Taşeron olarak çalışırken yaklaşık iki ay önce atılan Tunç, eylemden önce bir basın toplantısı düzenledi.
Tunç, Konak Belediyesi'nden 16 gün, Bayraklı Belediyesi'nden ise bir hafta önce çıkarılan işçilerle birlikte CHP İl Başkanlığı önünde yaptığı açıklamada, bir işe yerleştirilene kadar geceli gündüzlü oturma eylemine devam edeceğini söyledi. Belediye Park Bahçe ve Temizlik İşleri Müdürlüğünde taşeron işçi olarak çalıştığını anlatan Tunç, yedi işçi olarak 56 gün süren eylemleri sonunda CHP İzmir İl Başkanı Tacettin Bayır'la görüşerek ortak karar aldıklarını, diğer altı kişinin işe yerleştirildiğini, kendisinin alınmadığını belirtti. Taşeron işçiliği kölelik olarak niteleyen Balıgül Tunç, bunun son örneğinin Konak Belediyesi'nin temizlik işçileri olduğunu söyledi.
Konak Belediyesi'nden atılan işçilerin sloganlarla kestiği toplantıdan sonra konuşan Ekrem Birdal ise altı kişiyle birlikte atıldığı Bayraklı Belediyesi'nin önünde eylem yapacaklarını ifade etti.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA