24 Mayıs 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

Cinayet sebebi otomobil alım satımı çıktı - 17:08

İzmir'in Çiğli ilçesinde, otomobilinde başına naylon torba geçirilip boğularak öldürülen Mustafa Acar'ın katil zanlısı Z.
İzmir'in Çiğli ilçesinde, otomobilinde başına naylon torba geçirilip boğularak öldürülen Mustafa Acar'ın katil zanlısı Z.T. (30) hakkında yakalama kararı çıkarıldı. Çiğli Esnaf Kefalet Kooperatifi Başkan Yardımcısı olan Acar'ın, otomobil alım satımından kaynaklanan alacak verecek meselesi sebebiyle öldürüldüğü ileri sürüldü.
Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği ekipleri, Acar'ın aile ve iş çevresindekilerin ifadesine başvurdu. Olay günü otomobil alışverişi yaptığı Z.T.'den gelen bir telefon üzerine evinden dizüstü bilgisayarını alarak ayrıldığını belirledi. Araştırmayı bu yönde sürdüren polis, kısa bir süre önce otomobili satan Z.T.'nin, Acar'la 4 bin 500 TL'ye anlaştığını ancak Acar'ın, Z.T'nin zor durumda olması sebebiyle 3 bin 500 TL'ye otomobili aldığını tespit etti. Bin TL fark yüzünden ikisi arasında anlaşmazlık çıktığını öğrenen polis, zanlı Z.T.'nin olay günü telefon ettiği Mustafa Acar'ı, pazarlamasını yaptığı devre mülk tatille ilgili görüşme bahanesiyle buluşmaya çağırdığını, yanında tanıtım filmi seyretmek için bilgisayarını da getirmesini istediğini, daha sonra Acar'ın öldürülmüş olarak bulunduğunu belirledi. Acar'ın yanında götürdüğü bilgisayar, cep telefonu ve cüzdanının da kayıp olduğunu tespit eden polis, Z.T.'nin olayın ardından kayıplara karıştığını belirtti. Bu gelişmeler üzerine savcılık, zanlı Z.T. hakkında yakalama kararı verdi.
Mustafa Acar, 28 Şubat 2011 günü İstasyonaltı Mahallesi 8216 Sokak'ta, 06 YB 1093 plakalı otomobilin içinde öldürülmüş olarak bulunmuştu. Olay yerinde yapılan incelemede Acar'ın ellerinin iple bağlı olduğu, başına sert bir cisimle vurulmasının ardından naylon torbayla boğularak öldürüldüğü belirlenmişti. Evli ve iki çocuk babası Acar'ın, araba alım satımı ve devre mülk kaplıca tatil evleri pazarlaması yaptığı öğrenilmişti.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA